HSBC zwolni ponad 4 tys. osób. Pracę straci wyższa kadra

2019-08-06 11:08
publikacja
2019-08-06 11:08

HSBC ogłosił redukcję 4 tysięcy miejsc pracy po tym, jak prezes John Flint złożył rezygnację po zaledwie 18 miesiącach pełnienia funkcji.

/ fot. Mateusz Szymański / Bankier.pl

Jak donosi Bloomberg, HSBC ogłosił masową redukcję etatów celem ograniczenia kosztów. Ewen Stevenson, dyrektor finansowy, powiedział w rozmowie z "Wall Streer Journal", że redukcje będą ograniczone do wyższych stanowisk, co przełoży się na zaoszczędzenie 4 procent kosztów kadrowych banku.

Zwolnienia dotkną 2 proc. z 237 685 pracowników banku. Koszty odpraw wyniosą około 650-700 mln dol. Bank odmówił podania szczegółów dotyczących między innymi lokalizacji, gdzie zostaną przeprowadzone redukcje etatów.

HSBC, według zestawienia przygotowanego przez Bloomberga, nie jest jedyną instytucja finansową, która w tym roku zapowiedziała masowe zwolnienia. Redukcję zatrudnienia w drugim kwartale wprowadzi również Barclays, gdzie pracę straci 3 tysiące osób w działach, które nie generowały wystarczających zysków. Do grona zwalniających dołączyli UniCredit, Deutsche Bank, Societe Generale czy Bank Pekao SA.  

WS

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
open_mind
„co przełoży się na zaoszczędzenie 4 procent kosztów kadrowych banku” Czyli pracy mniej akcje w górę tak działa dzisiejsza kwitnąca ekonomia. Poza tym na giełdach dzisiaj odbicie świat może być szczęśliwy wszystko zostało naprawione i malwersacji ciąg dalszy. Moje gratulacje..
open_mind
Czyli mówiąc prościej – bogatsi stają się bogatszymi, biedniejsi pogrążają się w biedzie i długu.
drdre1111
W Polsce nie bedzie zwolnien w HSBC. Frajerow ktorzy robia za 1/5 Zachodnich stawek sie nie zwalnia - sa na wage zlota (nawet choc sa nieefektywni, niewydajni itd.:) ). Sukces Polski - mamy odporna gospodarke na WSZCZONSY
muhh5
PL Pewnie ominie, mamy zbyt tanią siłę roboczą. Aczkolwiek w tym roku będzie wiele zwolnień w sektorze finansowym, banki + 45tys. pozabankówka, będzie zapewne już widoczne we wskaźnikach GUS.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki