HSBC zwolni ponad 4 tys. osób. Pracę straci wyższa kadra

HSBC ogłosił redukcję 4 tysięcy miejsc pracy po tym, jak prezes John Flint złożył rezygnację po zaledwie 18 miesiącach pełnienia funkcji.

(fot. Mateusz Szymański / Bankier.pl)

Jak donosi Bloomberg, HSBC ogłosił masową redukcję etatów celem ograniczenia kosztów. Ewen Stevenson, dyrektor finansowy, powiedział w rozmowie z "Wall Streer Journal", że redukcje będą ograniczone do wyższych stanowisk, co przełoży się na zaoszczędzenie 4 procent kosztów kadrowych banku.

Zwolnienia dotkną 2 proc. z 237 685 pracowników banku. Koszty odpraw wyniosą około 650-700 mln dol. Bank odmówił podania szczegółów dotyczących między innymi lokalizacji, gdzie zostaną przeprowadzone redukcje etatów.

HSBC, według zestawienia przygotowanego przez Bloomberga, nie jest jedyną instytucja finansową, która w tym roku zapowiedziała masowe zwolnienia. Redukcję zatrudnienia w drugim kwartale wprowadzi również Barclays, gdzie pracę straci 3 tysiące osób w działach, które nie generowały wystarczających zysków. Do grona zwalniających dołączyli UniCredit, Deutsche Bank, Societe Generale czy Bank Pekao SA.  

WS

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 10 open_mind

„co przełoży się na zaoszczędzenie 4 procent kosztów kadrowych banku” Czyli pracy mniej akcje w górę tak działa dzisiejsza kwitnąca ekonomia. Poza tym na giełdach dzisiaj odbicie świat może być szczęśliwy wszystko zostało naprawione i malwersacji ciąg dalszy. Moje gratulacje..

! Odpowiedz
2 5 open_mind

Czyli mówiąc prościej – bogatsi stają się bogatszymi, biedniejsi pogrążają się w biedzie i długu.

! Odpowiedz
2 35 karl_l

Winter is coming...

! Odpowiedz
10 78 drdre1111

W Polsce nie bedzie zwolnien w HSBC. Frajerow ktorzy robia za 1/5 Zachodnich stawek sie nie zwalnia - sa na wage zlota (nawet choc sa nieefektywni, niewydajni itd.:) ). Sukces Polski - mamy odporna gospodarke na WSZCZONSY

! Odpowiedz
3 33 muhh5

PL Pewnie ominie, mamy zbyt tanią siłę roboczą. Aczkolwiek w tym roku będzie wiele zwolnień w sektorze finansowym, banki + 45tys. pozabankówka, będzie zapewne już widoczne we wskaźnikach GUS.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.