REKLAMA

Grupa MOL przejmie od OMV sieć 120 stacji benzynowych w Słowenii

2021-06-08 09:26
publikacja
2021-06-08 09:26
Grupa MOL przejmie od OMV sieć 120 stacji benzynowych w Słowenii
Grupa MOL przejmie od OMV sieć 120 stacji benzynowych w Słowenii
/ MOL

Węgierski koncern paliwowy MOL zawarł porozumienie z OMV Downstream w sprawie przejęcia 92,25 proc. udziałów w spółce OMV Słowenia, która ma 120 stacji benzynowych - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Pozostałe 7,75 proc. udziałów MOL kontroluje już poprzez spółkę INA, należącą do grupy. Całkowita kwota transakcji zakupu 100 proc. udziałów w OMV Słowenia wyniesie 301 mln euro. Transakcja ta wymaga zgody odpowiednich urzędów.

"To krok zgodny z naszymi strategicznymi celami, zakładającymi dalszy rozwój sieci naszych stacji paliw na obecnych i nowych rynkach w środkowej i wschodniej części Europy. Do roku 2025 chcielibyśmy osiągnąć poziom 2200 stacji paliw, lub nawet więcej, jeśli pojawią się inne, ciekawe okazje. Jestem przekonany, że segment usług konsumenckich ma znaczący potencjał w obliczu transformacji energetycznej" - powiedział cytowany w komunikacie prezes grupy MOL Zsolt Hernádi.

"Nasze stacje nie są już tylko stacjami benzynowymi. Dzięki ciągłemu rozwojowi i cyfryzacji, tworzymy nowe trendy konsumenckie, oferując szereg usług dla podróżnych, bez względu na środek transportu czy rodzaj napędu. Co więcej, nasz zintegrowany model biznesowy i stały wzrost, zapewniają nam środki finansowe niezbędne do wdrażania zrównoważonych rozwiązań i rozwijania gospodarki obiegu zamkniętego w regionie. Słowenia nie jest dla nas rynkiem nowym, w ciągu ostatnich 25 lat, mieliśmy okazję wprowadzić na ten rynek nasze paliwa i usługi, a MOL Słowenia okazał się udanym przedsięwzięciem biznesowym. Dzięki tej decyzji, wspólnie z INA, stajemy się ważnym graczem na tym rynku" - dodał.

Transakcja obejmuje przejęcie 120 stacji benzynowych na terenie Słowenii. OMV Słowenia prowadzi sieć detalicznej sprzedaży paliw pod trzema markami: OMV (108); Euro Truck (4) oraz Avanti/DISKONT (8). Grupa MOL i INA staną się także właścicielami 100 proc. hurtowego biznesu słoweńskiej spółki.

Obecnie, grupa MOL jest trzecim pod względem wielkości operatorem stacji paliw w Słowenii, gdzie prowadzi 48 obiektów pod marką MOL i 5 kolejnych pod szyldem INA.

Obecnie grupa prowadzi pod różnymi markami łącznie 1.941 stacje paliw w dziewięciu krajach - 466 na Węgrzech, 434 w Chorwacji, 304 w Czechach, 254 na Słowacji, 243 w Rumunii, 106 w Bośni i Hercegowinie, 70 w Serbii, 53 w Słowenii i 11 w Czarnogórze.

MOL jest liderem pod względem liczby posiadanych stacji na rynkach Węgier, Chorwacji, Słowacji oraz Bośni i Hercegowiny. Jest również drugi w Czechach i trzeci w Słowenii, Rumunii i Czarnogórze.(PAP Biznes)

epo/ mfm/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki