REKLAMA

Grupa Kęty dostrzega silny popyt na rynku

2021-08-05 14:30
publikacja
2021-08-05 14:30
Grupa Kęty dostrzega silny popyt na rynku
Grupa Kęty dostrzega silny popyt na rynku
fot. Kacper Pempel / / FORUM

Grupa Kęty dostrzega na rynku silny popyt na swoje produkty, ale w związku z wahaniami cen surowców w dalszej części roku spodziewa się presji na marże - ocenili podczas czwartkowej wideokonferencji przedstawiciele zarządu.

"Jeśli chodzi o trzeci kwartał - to, co już widzimy - to jest silny, stabilny, mocny dla nas popyt. Oczywiście nadal są duże wahania jeśli chodzi o rynek surowcowy - tam te trendy się bardzo szybko zmieniają. (...) Wysokie ceny to jest pewna presja jeśli chodzi o naszą marżowość, ale w tej sytuacji powtarzamy, że kluczowe będzie zapewnienie dostępności naszych mocy produkcyjnych, czyli bardzo efektywna organizacja naszej pracy (...), żeby móc skorzystać z sytuacji rynkowej" - powiedział dyrektor finansowy Rafał Warpechowski.

Zarząd pytany o dynamikę EBITDA w drugim półroczu ocenił, że rzeczywiście zakładany poziom zysku jest nieznacznie niższy w porównaniu do zeszłorocznego, ale przy skali wyników jest on porównywalny.

"W tym roku chcemy w drugim półroczu dostarczyć ok. 320 mln zł EBITDA, w drugim półroczu zeszłego roku było to ok. 340 mln zł (...), jest to poziom przy tej skali wyników dość porównywalny" - powiedział dyrektor Warpechowski.

"Mamy drożejące ceny, aluminium najdroższe w historii - spodziewamy się w dalszej części roku pewnej presji, która może mieć wpływ na marżowość (...). Ten ubiegły rok był wyjątkowy. Zawsze czwarty kwartał, szczególnie końcówka roku, był okresem bardziej spokojnym, co też się przekładało na niższe wyniki. (...) baza jest wysoka w ubiegłym roku, ale nie jest to znacząca różnica - ok. 20 mln zł w skali całego półrocza" - dodał.

Zaktualizowana 30 lipca prognoza na 2021 r. zakłada wypracowanie 774 mln zł EBITDA w tym roku. Po pierwszym półroczu grupa odnotowała 452 mln zł. W 2020 r. zysk EBITDA wyniósł ok. 672 mln zł. (PAP Biznes)

doa/ mfm/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Advertisement

Powiązane

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki