REKLAMA

Grupa Azoty: nowa jednostka badawcza za ok. 13 mln zł

2018-12-01 14:31
publikacja
2018-12-01 14:31
Grupa Azoty: nowa jednostka badawcza za ok. 13 mln zł
Grupa Azoty: nowa jednostka badawcza za ok. 13 mln zł
/ Grupa Azoty

W kędzierzyńsko-kozielskich zakładach Grupy Azoty ZAK otwarto Laboratorium Badań Aplikacyjnych i Rozwojowych. Jak poinformowała Anna Bojeczko z biura prasowego spółki, koszt projektu to około 13 mln zł.

Działające na terenie kędzierzyńsko-kozielskiej spółki Laboratorium Badań Aplikacyjnych i Rozwojowych ma być wzmocnieniem potencjału badawczo-rozwojowego firmy. Na uruchomienie projektu spółka otrzymała 2,8 mln zł dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Na rzecz działalności nowej jednostki badawczej zaadaptowano dwa budynki. W pierwszym odbywać się będzie przygotowywanie próbek - mieszanek tworzyw z plastyfikatorami, wytworzonych w kędzierzyńskiej Jednostce Biznesowej Oxoplast. Drugi obiekt przeznaczono na organizację laboratoriów, gdzie uzyskane próbki będą poddawane specjalistycznym badaniom. Na potrzeby Laboratorium Badań Aplikacyjnych i Rozwojowych kupiono aparaturę i wyposażenie o wartości 8 mln zł oraz przeprowadzono szkolenia dla przyszłej kadry.

"Laboratorium Badań Aplikacyjnych i Rozwojowych daje nam możliwość odtworzenia w skali laboratoryjnej procesu produkcyjnego, stworzenia materiałów do badań i przeprowadzenia zaawansowanych testów. Dysponując tak bogatym zapleczem jesteśmy w stanie zaoferować klientom produkty dostosowane do ich potrzeb, można powiedzieć, że +szyte na miarę+" uważa prezes Grupy Azoty ZAK Sławomir Lipkowski.

Nowa jednostka badawcza będzie realizować w głównej mierze zadania związane z rozwojem kędzierzyńskiej produkcji OXO, czyli różnorodnych dodatków do tworzyw. Docelowo zatrudnienie w laboratorium znajdzie 14 osób. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Teraz BMW serii 5 już za 2000 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Teraz BMW serii 5 już za 2000 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki