Gowin: Nie będzie wspólnego głosu ws. 30-krotności

- Państwo powinno przede wszystkim pomagać podatkowo innowatorom - mówi "Pulsowi Biznesu" podczas Kongresu 590 wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

- Dlatego druga ustawa o innowacyjności ma charakter przełomowy, rewolucyjny. Za każdą złotówkę wydaną na innowacje będzie można odpisać od podatku 2 zł - mówi Jarosław Gowin.

Otwierający Kongres prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że tę ustawę podpisze. Ma ona zacząć obowiązywać od nowego roku. - Dzięki niej Polska znajdzie się w światowej czołówce krajów wspierających innowacyjność - uważa Gowin.

Problem pojawia się jednak gdzie indziej. - Zderzyliśmy się frontalnie z wicepremierem Morawieckim - odpowiada Gowin zapytany o to jak zniesienie tzw. "limitu 30-krotności" wpłynie na sektor badawczy. - Każde państwo powinno wspierać swoją klasę średnią, bo to ona jest kołem zamachowym gospodarki. Zobaczymy jak w tej sprawie wypowiedzą się posłowie. Nie będzie jednego głosu koalicji rządzącej w tej sprawie - zaznacza.

Wicepremiera Jarosława Gowina pytamy też o:

- prace nad Siecią Badawczą Łukasiewicz, która spajać będzie działalność państwowych instytutów badawczych

- sposoby zwiększenia liczby patentów w Polsce

Źródło:
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
7 11 sel

Czy datki na radio będą dalej wolne od podatku ,ewidencji i rozliczeń podatkowych ? teraz jako innowacja?

! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

Brak wydarzeń

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl