Gowin: Nie będzie wspólnego głosu ws. 30-krotności

- Państwo powinno przede wszystkim pomagać podatkowo innowatorom - mówi "Pulsowi Biznesu" podczas Kongresu 590 wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

- Dlatego druga ustawa o innowacyjności ma charakter przełomowy, rewolucyjny. Za każdą złotówkę wydaną na innowacje będzie można odpisać od podatku 2 zł - mówi Jarosław Gowin.

Otwierający Kongres prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że tę ustawę podpisze. Ma ona zacząć obowiązywać od nowego roku. - Dzięki niej Polska znajdzie się w światowej czołówce krajów wspierających innowacyjność - uważa Gowin.

Problem pojawia się jednak gdzie indziej. - Zderzyliśmy się frontalnie z wicepremierem Morawieckim - odpowiada Gowin zapytany o to jak zniesienie tzw. "limitu 30-krotności" wpłynie na sektor badawczy. - Każde państwo powinno wspierać swoją klasę średnią, bo to ona jest kołem zamachowym gospodarki. Zobaczymy jak w tej sprawie wypowiedzą się posłowie. Nie będzie jednego głosu koalicji rządzącej w tej sprawie - zaznacza.

Wicepremiera Jarosława Gowina pytamy też o:

- prace nad Siecią Badawczą Łukasiewicz, która spajać będzie działalność państwowych instytutów badawczych

- sposoby zwiększenia liczby patentów w Polsce

Źródło:
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
7 11 sel

Czy datki na radio będą dalej wolne od podatku ,ewidencji i rozliczeń podatkowych ? teraz jako innowacja?

! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

    Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

    Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

    Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.