REKLAMA

Global Cosmed ma roczną umowę z Rossmannem za 10 mln euro

2014-12-16 18:09
publikacja
2014-12-16 18:09

Global Cosmed podpisał umowę z właścicielem sieci Rossmann na dostawę produktów chemii gospodarczej, które będą sprzedawane pod markami Rossmanna głównie na rynku niemieckim - podał Global Cosmed w komunikacie. Wartość rocznego kontraktu spółka szacuje na 10 mln euro (ok. 42 mln zł).

Umowa obowiązuje przez rok od 1 grudnia 2014 r. Kontrakt przedłuża się o następny rok, o ile nie będzie wypowiedziany z sześciomiesięcznym okresem wypowiedzenia.

"Przedmiotem umowy jest współpraca stron w zakresie rozwoju produkcji i dostaw uzgodnionych produktów w obszarze marki własnej firmy Rossmann. Emitent zobowiązuje się do wytwarzania uzgodnionych produktów i dostawy ich do firmy Rossmann, które będą przez nią wprowadzane na rynek. Produkty będą dostarczane pod markami należącymi do firmy Rossmann" - napisano w komunikacie.

"W ramach zawartej umowy emitent zobowiązuje się dostarczać min. płyny i koncentraty do prania i płyny do płukania, odplamiacze, środki czyszczące do wc, środki czyszczące do łazienek, płyny do naczyń, środki czyszczące do zmywarek" - dodano.

Global Cosmed miał po trzech kwartałach 117,7 mln zł przychodów ze sprzedaży i 6,1 mln zł zysku netto. Prognoza grupy na 2014 r. zakłada wypracowanie 142,8 mln zł przychodów i 8 mln zł zysku netto.

W październiku Global Cosmed zawarł umowę nabycia aktywów znajdującej się w upadłości niemieckiej spółki domal wittol, producenta środków czyszczących, detergentów oraz wyrobów kosmetycznych. (PAP)

mj/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~rei
Bardzo dobra wiadomość. Życzę dalszych sukcesów w zdobywaniu rynków zbytu polskich produktów

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki