REKLAMA

Giełdy w USA kolejny dzień zaczynają na minusie

2010-05-07 16:41
publikacja
2010-05-07 16:41
Europejski kryzys finansów publicznych wywiera coraz większą presję na decyzje inwestorów. Niepowodzenie planu pomocowego dla Grecji jest bardzo realne. Wciąż powraca widmo załamania pozostałych krajów grupy PIGS. Nastroje psuje także rosnąca rentowność greckich obligacji, która bije kolejne rekordy.Amerykańska giełda wczoraj dostarczyła bardzo wiele emocji. Pojawiały się informacje o awarii systemów informatycznych, które miały tłumaczyć drastyczne przeceny akcji. Jednak ta wiadomość została zdementowana i okazuje się, że potrzebne będzie śledztwo mające wyjaśnić zachowania indeksów. W świetle europejskiego kryzysu prawdopodobnym wyjaśnieniem może być po prostu panika inwestorów.

Wszystkie europejskie giełdy kończyły dzisiejsze notowania na minusie (o 16:00). Najsilniejsze spadki notowały indeksy na giełdach w Rumunii, Turcji i na Węgrzech. Nie lepiej sprawowały się giełdy we Frankfurcie i Londynie. DAX tracił 2% a FTSE100 spadał o 1,9%. Na giełdzie w Paryżu CAC40 osłabiał się o blisko 4%. Polskie indeksy WIG i WIG20 nie odstawały dużo od przeciętnych wyników europejskich indeksów i osłabiały się o ponad 1,9% i 2,5%.

Giełda w Nowym Jorku rozpoczęła ostatnie w tym tygodniu notowanie od spadku najważniejszych indeksów co nie odbiega od przebiegu notowań w Europie. Akcje na NYSE zaczęły notowanie od ponownych przecen. O 16:30 S&P500 spadał już o ponad 1,9%. a Dow Jones o ponad 1,6%. Nie inaczej zachowywał się Nasdaq Composite, który osłabiał się o 2,6%.

Sytuacja na najważniejszych europejskich giełdach była dziś bardzo kiepska co miało przełożenie na wyniki amerykańskich indeksów na otwarcie. Pozostaje kwestią otwartą czy sesja na w Stanach będzie miała również tak burzliwy przebieg jak wczoraj, czy inwestorzy zdołają opanować emocje. Za to bez wątpienia jest fakt, że inwestorzy czekają na rozwój sytuacji w Europie.

P.L.
Źródło:
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki