GIS w stroju św. Mikołaja zachęca do szczepień

Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz po raz kolejny wcielił się w rapera Gisa i nagrał klip, w którym występuje w stroju św. Mikołaja i zachęca do szczepienia się przeciwko grypie. Do postawy prozdrowotnej zachęca, śpiewając do melodii "Jingle Bells".

W poprzednich nagraniach GIS rapując zachęcał m.in. do bycia dawcą narządów, tkanek i komórek; edukował o szkodliwości palenia i apelował o ostrożność przy konsumpcji grzybów.

"Tradycyjne formy powszednieją, warto czasem sięgnąć po niekonwencjonalny sposób, by podnosić świadomość" wyjaśniał w rozmowie z PAP Posobkiewicz, gdy pierwszy raz zdecydował się nieszablonowo zabrać głos w sprawach dotyczących zdrowia.

W najnowszym klipie GIS, stojąc przy choince, śpiewa do melodii Jingle Bells: "Zaszczep się, zaszczep się, póki na to czas, gdyby nie szczepienia, mniej byłoby nas. Zaszczep się, zaszczep się, każdy mądry wie, jeśli grypy nie chcesz mieć, to zabezpiecz się". W nagraniu nie zabrakło też mikołajowego "ho, ho, ho". W klipie pojawia się na zakończenie informacja, że według WHO każdego roku z powodu grypy umiera na świecie kilkaset tysięcy osób.

Z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-PZH w Warszawie wynika, że w sezonie grypowym 2015/2016 było ponad 4 mln zachorowań na grypę i podejrzeń zachorowań na tę infekcję. Ponad 16,1 tys. osób wymagało z tego powodu hospitalizacji, a 140 chorych zmarło. Według dyrektora Krajowego Ośrodka ds. Grypy NIZP-PZH prof. Lidii Brydak, w sezonie 2015/2016 zaszczepiło się zaledwie 3,4 proc. populacji.

Eksperci wskazują, że najlepiej zaszczepić się jesienią, zanim nastąpi szczyt zachorowań na grypę, który w naszym kraju przypada zwykle od stycznia do marca. O szczepieniach przeciwko grupie sezonowej powinny szczególnie pamiętać osoby najbardziej zagrożone grypą i jej powikłaniami, czyli te, które cierpią na choroby przewlekle, takie jak astma, przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), schorzenia sercowo-naczyniowe oraz cukrzyca. Powinny szczepić się także dzieci powyżej szóstego miesiąca życia, kobiety w ciąży oraz osoby po 65. roku życia.

Według danych WHO, co roku z powodu grypy choruje od 330 mln do ponad 1,5 mld ludzi na świecie, a od 500 tys. do 1 mln umiera na skutek wywołanych przez nią powikłań. (PAP)

ktl/ malk/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~vani

w odpowiedzi GISU "Furious Parents Production zgadza się również na kopiowanie, udostępnianie i emisję utworu bez żadnych ograniczeń (w całości lub we fragmentach), także jeśli reprezentujesz jakieś media i chcesz go użyć w programie lub reportażu. Klip nie powstał w celu generowania zysków, lecz po to, by pokazać, jak osamotnieni są rodzice pokrzywdzonych przez szczepionki dzieci, którzy nie dość że walczą o ich zdrowie, to muszą zmagać się z bezdusznym systemem i reprezentującymi go ludźmi bez serca.

Nie mają żadnej pomocy, nie mogą liczyć na żadne odszkodowania, a jedyną rzeczą, którą mogą dostać od organów państwa za darmo, będzie kolejna darmowa szczepionka – i to pod przymusem administracyjnym.

A co będzie, jeśli w związku ze złym stanem zdrowia ich dziecka po poprzednich szczepieniach, będą chcieli podziękować za ten kolejny wątpliwej jakości "gratis"? Jeśli podziękują za pełen szczepionek mikołajkowy worek Gisu? W normalnym życiu można podziękować za niechciany prezent, albo przynajmniej go nie używać. Jednak gratisy od polskich władz trzeba przyjmować, bo jak nie... to władza już ma metody, by cię zmusić do jego przyjęcia wbrew twojej woli, zdrowemu rozsądkowi i dobru dziecka.

Nie chcesz szczepionkowego prezentu od Gisu? Gisu z workiem Świętego Mikołaja już czeka! HoHoHo! Sami widzieliście. A jak Gisu będzie chciał cię zmusić do jego przyjęcia? Będą ponaglenia, płatne przypomnienia, kary i mandaty, zajęcia konta, komornik. Niesamowity skandal na całą cywilizowaną Europę!!! Gisu i spółka będą próbowali robić z Was kretynów, zaprzeczając istnieniu powikłań poszczepiennych mimo wyników badań, za które rodzice musieli sami, a jakże, zapłacić, jednocześnie sami się ośmieszając w programach telewizyjnych żałosną niewiedzą, perfidią i ślepotą moralną.

Gisu – niech cię wstyd zeżre i nakryje czapka Świętego Mikołaja. Takich prezentów rodzicom nie potrzeba!" https://www.youtube.com/watch?v=6P8j1SoEG7M&feature=youtu.be

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~asd

Ciekawe czy sam się szczepi ?

! Odpowiedz
0 3 ~Eskimos

Krótka historia życia człowieka.
1.wierzysz w Mikołaja
2.przestajesz w niego wierzyć
3.udajesz Mikolaja
4.Wyglądasz jak Mikołaj.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil