REKLAMA
NA ŻYWO

GETIN: Wydanie decyzji przez Narodowy Bank Ukrainy

2023-03-28 17:18
publikacja
2023-03-28 17:18
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 3 / 2023
Data sporządzenia: 2023-03-28
Skrócona nazwa emitenta
GETIN
Temat
Wydanie decyzji przez Narodowy Bank Ukrainy
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Getin Holding S.A. („Emitent”, „Getin Holding”) informuje, że w dniu 28 marca 2023 r. otrzymał wydaną w dniu 27 marca 2023 r. przez Komitet do spraw nadzoru i regulacji działalności banków, nadzoru (oversite) nad systemami płatniczymi Narodowego Bank Ukrainy („NBU”) w sprawie uznania reputacji biznesowej właścicieli znacznego pakietu akcji Spółki Akcyjnej „Idea Bank” zs. we Lwowie („IBU”, „Idea Bank Ukraina”) Pana Leszka Czarneckiego oraz Emitenta za naruszoną i zastosowania wobec nich środków wywierania wpływu w postaci czasowego zakazu wykonywania prawa głosu do czasu usunięcia naruszenia („Decyzja”).
NBU wyznaczył termin na usuniecie przez Pana Leszka Czarneckiego i Emitenta naruszenia ustawodawstwa bankowego - 1 rok od daty decyzji, w sposób, określony przez przepisy ukraińskiego prawa. NBU wskazał również, że decyzja nabiera mocy prawnej w dniu jej podjęcia.
W czasie obowiązywania zakazu wykonywanie prawa głosu przechodzi na powiernika powołanego przez Narodowy Bank Ukrainy. Emitent powziął informację, że Idea Bank Ukraina został wezwany, stosownie do przepisów bankowego prawa Ukrainy, do wskazania niezależnych kandydatów na powiernika do dnia 14 kwietnia 2023 r.
Zarząd Emitenta jest w trakcie analizy, co do podjęcia kroków prawnych dotyczących ochrony prawnej przysługującej Emitentowi w związku z wydaną Decyzją. Przedmiotem analiz Zarządu jest kwestia wpływu na sytuację Emitenta, zarówno w ujęciu jednostkowym, jak i skonsolidowanym.

Podstawa prawna: art. 17 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku - informacje poufne.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2023-03-28 Piotr Kaczmarek Prezes Zarządu
2023-03-28 Piotr Miałkowski Wiceprezes Zarządu
Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki