Fundusz z grupy MCI zrealizował częściowe wyjście z tureckiej spółki Index za 36,2 mln zł

Fundusz MCI.EuroVentures z grupy MCI, zrealizował częściowe wyjście z tureckiej spółki Index. Za pakiet ok. 7 proc. akcji uzyskał 36,2 mln zł - podał MCI Capital w komunikacie. Po transakcji MCI.EuroVentures nadal pozostaje drugim największym inwestorem tureckiej spółki.

W ramach transakcji pakietowych fundusz sprzedał inwestorom instytucjonalnym pakiet ok. 7 proc. akcji. Średnia cena sprzedaży wyniosła 9,70 TRY (turecka lira). Przed transakcją fundusz posiadał 26-proc. udział w kapitale zakładowym tureckiej spółki.

"Nadal posiadamy pakiet ok. 19 proc. Indeksu i zachowujemy prawa korporacyjne, w tym do mianowania przedstawicieli w radzie nadzorczej" – powiedział cytowany w komunikacie Maciej Kowalski, partner zarządzający funduszem MCI.EuroVentures.

"Planujemy kontynuować wyjście z inwestycji poprzez giełdę w Stambule w drugiej połowie 2018 roku. Zrealizowane transakcje pakietowe pozwolą na zwiększenie płynności akcji i przełożą się na dalszy wzrost kursu, który największe banki inwestycyjne w Turcji szacują w przedziale 14-15 TRY w ciągu najbliższych 12 miesięcy. W związku z tym szacujemy, że finalne wyjście z tej inwestycji powinno przynieść funduszowi co najmniej dwukrotny zwrot" – dodał Kowalski.

Fundusz pierwszy raz zainwestował w Indeks w 2013 r., kupując pakiet akcji za 3,40 TRY za jedną akcję, a następnie zwiększał zaangażowanie w kolejnych latach. (PAP Biznes)

mbl/ asa/

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.

Przemek Barankiewicz - Redaktor naczelny portalu Bankier.pl

Jesteśmy najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów, a nie musisz płacić za nasze treści. To możliwe tylko dzięki wyświetlanym przez nas reklamom. Pozwól nam się dalej rozwijać i wyłącz adblocka na stronach Bankier.pl

Przemek Barankiewicz
Redaktor naczelny portalu Bankier.pl