REKLAMA

Frankowcy nie zapłacą PIT-u? MF nad tym pracuje

2020-03-10 12:05
publikacja
2020-03-10 12:05

Ministerstwo Finansów kończy prace nad rozporządzeniem w sprawie zaniechania poboru PIT od umorzonych m.in. frankowcom w 2019 r. kwot wierzytelności z tytułu kredytów mieszkaniowych - wynika z wtorkowej informacji resortu finansów.

/ fot. Dusko Jaramaz/PIXSELL / FORUM
"Finalizowane są prace nad rozporządzeniem Ministra Finansów w sprawie zaniechania poboru PIT od niektórych przychodów związanych z kredytem mieszkaniowym udzielonym na cele mieszkaniowe. Chodzi m.in. o umorzone w 2019 r. kwoty wierzytelności z tytułu zabezpieczonych hipotecznie kredytów zaciągniętych na własne cele mieszkaniowe" - podano we wtorkowym komunikacie.

Wydanie rozporządzenia - jak wskazano - spowoduje, że objęte nim przychody wykazane we wcześniej sporządzonych przez bank PIT-11 (podatnicy, którzy uzyskali takie przychody otrzymali PIT-11 z banku) nie będą podlegać opodatkowaniu. Oznacza to, że nie należy ich wykazywać w zeznaniu podatkowym.

Zaznaczono, że PITy-11 zostały już przez banki przekazane do urzędów skarbowych i do podatników oraz uwzględnione w usłudze Twój e-PIT. Osoby, które już rozliczyły roczny PIT (zarówno elektronicznie, jak i papierowo) i uwzględniły te kwoty w rozliczeniu, powinny złożyć korektę.

Autor: Marcin Musiał

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (9)

dodaj komentarz
alex_brzezinski
przepraszam mam pytanie - a dlaczegóż to frankiści maja nie zapłacić podatku dochodowego ??????????????
marekrz
Jeżeli chodzi o polityków, którym banki umorzyły kredyty, żeby nie szli do sądu i po to, żeby przymknęli oko na łupienie społeczeństwa to oczywiście, że żadne zwolnienie z PIT im się nie należy. Podobnie jak wyższa kwota wolna od podatku też politykom się nie należy. Ale i tak sobie uchwalą co chcą. Bo mogą.
jendreka
Tylko brac kredyt we frankach. Toc to zacheta
mwl
Ukradli ci kasę. Wywalczyłeś zwrot. Zapłać od tego podatek. Teraz wieszczą sukces bo nie musisz płacić podatku. Nie mam więcej pytań.
loool
Jesteś cwaniakiem - nie płacisz PITu, reszta uczciwych frajerów ma płacić - polityka PIS. Dziwnym trafem przeglądając oświadczenia majątkowe posłów zdecydowana większość ma kredyt we franku.
marekrz
Banki politykom umarzają kredyty w nagrodę za możliwość łupienia obywateli. Trzeba sprawdzić którzy z polityków nie mają już kredytu w 2020, bo bank im łaskawie umorzył. Jak jesteś politykiem to bank ci umorzy kredyt, jak jesteś zwykłym obywatelem - to mogą cię bezprawnie zlicytować i nikt palcem nie kiwnie.
anty12
Dlaczego kazdy cwaniak i nierob ma w Polsce jak w raju ? Wszyscy bedziemy dokladac sie do ich pazernosci. Brawo podla zmiano. Widzimy si ew maju WyPAD.
marekrz
Żaden zwykły "frankowicz" nie uzyskał od banku żadnego umorzenia. W sądzie nieliczni wywalczyli sobie unieważnienie kredytu, co nie ma związku z umorzeniem. Ale słyszałem, że banki umarzają kredyty politykom i celebrytom, żeby ci nie szli do sądu. Teraz jeszcze politycy załatwiają sobie zwolnienie z PIT-u.
r4k
To może przestańcie w końcu pobierać PIT od dochodów z pracy?
A co z podatkiem Belki? Jak można nakładać podatek na straty?

Powiązane: Rozliczenia podatkowe - PIT 2019

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki