Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online TERAZ

Redakcja poleca

Rozliczającym PIT-y kolejny rok z rzędu polecamy sprawdzony, a przy tym darmowy program e-Pity. To proste w obsłudze narzędzie, z którym poradzi sobie każdy podatnik. Co ważne - umożliwia też wysłanie gotowego druku do urzędu skarbowego.

Malwina Wrotniak

Malwina Wrotniak redaktor naczelna Bankier.pl

Frankowcy nie zapłacą PIT-u? MF nad tym pracuje

Ministerstwo Finansów kończy prace nad rozporządzeniem w sprawie zaniechania poboru PIT od umorzonych m.in. frankowcom w 2019 r. kwot wierzytelności z tytułu kredytów mieszkaniowych - wynika z wtorkowej informacji resortu finansów.

(fot. Dusko Jaramaz/PIXSELL / FORUM)
"Finalizowane są prace nad rozporządzeniem Ministra Finansów w sprawie zaniechania poboru PIT od niektórych przychodów związanych z kredytem mieszkaniowym udzielonym na cele mieszkaniowe. Chodzi m.in. o umorzone w 2019 r. kwoty wierzytelności z tytułu zabezpieczonych hipotecznie kredytów zaciągniętych na własne cele mieszkaniowe" - podano we wtorkowym komunikacie.

Wydanie rozporządzenia - jak wskazano - spowoduje, że objęte nim przychody wykazane we wcześniej sporządzonych przez bank PIT-11 (podatnicy, którzy uzyskali takie przychody otrzymali PIT-11 z banku) nie będą podlegać opodatkowaniu. Oznacza to, że nie należy ich wykazywać w zeznaniu podatkowym.

Zaznaczono, że PITy-11 zostały już przez banki przekazane do urzędów skarbowych i do podatników oraz uwzględnione w usłudze Twój e-PIT. Osoby, które już rozliczyły roczny PIT (zarówno elektronicznie, jak i papierowo) i uwzględniły te kwoty w rozliczeniu, powinny złożyć korektę.

Autor: Marcin Musiał

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 4 alex_brzezinski

przepraszam mam pytanie - a dlaczegóż to frankiści maja nie zapłacić podatku dochodowego ??????????????

! Odpowiedz
0 3 marekrz

Jeżeli chodzi o polityków, którym banki umorzyły kredyty, żeby nie szli do sądu i po to, żeby przymknęli oko na łupienie społeczeństwa to oczywiście, że żadne zwolnienie z PIT im się nie należy. Podobnie jak wyższa kwota wolna od podatku też politykom się nie należy. Ale i tak sobie uchwalą co chcą. Bo mogą.

! Odpowiedz
2 4 jendreka

Tylko brac kredyt we frankach. Toc to zacheta

! Odpowiedz
3 15 mwl

Ukradli ci kasę. Wywalczyłeś zwrot. Zapłać od tego podatek. Teraz wieszczą sukces bo nie musisz płacić podatku. Nie mam więcej pytań.

! Odpowiedz
8 31 loool

Jesteś cwaniakiem - nie płacisz PITu, reszta uczciwych frajerów ma płacić - polityka PIS. Dziwnym trafem przeglądając oświadczenia majątkowe posłów zdecydowana większość ma kredyt we franku.

! Odpowiedz
2 17 marekrz

Banki politykom umarzają kredyty w nagrodę za możliwość łupienia obywateli. Trzeba sprawdzić którzy z polityków nie mają już kredytu w 2020, bo bank im łaskawie umorzył. Jak jesteś politykiem to bank ci umorzy kredyt, jak jesteś zwykłym obywatelem - to mogą cię bezprawnie zlicytować i nikt palcem nie kiwnie.

! Odpowiedz
4 28 anty12

Dlaczego kazdy cwaniak i nierob ma w Polsce jak w raju ? Wszyscy bedziemy dokladac sie do ich pazernosci. Brawo podla zmiano. Widzimy si ew maju WyPAD.

! Odpowiedz
0 45 marekrz

Żaden zwykły "frankowicz" nie uzyskał od banku żadnego umorzenia. W sądzie nieliczni wywalczyli sobie unieważnienie kredytu, co nie ma związku z umorzeniem. Ale słyszałem, że banki umarzają kredyty politykom i celebrytom, żeby ci nie szli do sądu. Teraz jeszcze politycy załatwiają sobie zwolnienie z PIT-u.

! Odpowiedz
0 38 r4k

To może przestańcie w końcu pobierać PIT od dochodów z pracy?
A co z podatkiem Belki? Jak można nakładać podatek na straty?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

 • Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

  Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.