REKLAMA

Francja zamierza wesprzeć najbiedniejszych z powodu rosnących cen paliw

2021-10-18 13:04
publikacja
2021-10-18 13:04
Francja zamierza wesprzeć najbiedniejszych z powodu rosnących cen paliw
Francja zamierza wesprzeć najbiedniejszych z powodu rosnących cen paliw
fot. Maciej Biedrzycki / / FORUM

Rząd Francji zamierza wesprzeć najbiedniejszych mieszkańców kraju z powodu rosnących cen paliw - zapewnił w poniedziałek minister gospodarki i finansów Bruno Le Maire. Rozważane są bony paliwowe dla osób o małych dochodach oraz kontrola cen.

Dochody podatkowe państwa mają wzrosnąć w tym roku do 2,5 mld euro z powodu rosnących cen energii- szacuje resort gospodarki. Rząd zamierza wydać około 5,6 mld euro na ochronę najbiedniejszych Francuzów z powodu rosnących cen energii – stwierdził Le w stacji. Europe 1.

„Państwo nie zarabia w czasach kryzysu energetycznego” - podkreślił Le Maire, odpowiadając w ten sposób na zarzuty szefa władz regionu Hauts-de-France i kandydata w wyborach prezydenckich Xaviera Bertranda, który oskarżył rząd o wykorzystanie wzrostu cen gazu, energii elektrycznej i paliw do uzyskania większych wpływów podatkowych.

Le Maire wymienił różne środki wsparcia, takie jak: kontrola cen paliw, limit cen gazu i energii elektrycznej czy bony paliwowe dla najbiedniejszych, które są rozważane przez rząd.

Tymczasem Prezes Związku Przemysłów Naftowych Olivier Gantois zaznaczył, że branża nie ma dużego marginesu na obniżanie cen paliw.

Z Paryża Katarzyna Stańko 

Źródło:PAP
Tematy
0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

Komentarze (8)

dodaj komentarz
majmun
W tym świecie to mnie nic już nie zdziwi...może od razu niech uchwalą ustawę że im mniej ktoś zarabia i pracuje tym więcej otrzyma wsparcia od państwa w każdej dziedzinie.
marekpoznan
Brawo komuchy! Najpierw uchwalają prawo które podnosi ceny energii a później łaskawie pomagają tym których nie stać na zapłacenie rachunków.
pozhoga
Jaka piękna katastrofa, jakie piękne samozaoranie lewicowych liberalnych elit europejskich. Tylko czy w takiej Francji ktoś jeszcze to dostrzega?
mimer
Jak to, przecież ceny urosły przez krwiożerczy kapitalizm i spekulantów ;)
nostsherlock
Jak ktoś ma samochód to chyba wcale taki biedny nie jest
mimer
Zabrać im samochody, nie będa musieli kupować paliwa i nie będa produkować CO2. Taką mam koncepcję. ;)
bankster-kreator
Komuno wróć, kiedy regulowane ceny za marchewkę?
ezpz
Obawiam się, że niedługo będą.

Powiązane: Paliwa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki