REKLAMA

Francja: prezes Orange skazany za sprzeniewierzenie funduszy publicznych

2021-11-24 15:24
publikacja
2021-11-24 15:24
Francja: prezes Orange skazany za sprzeniewierzenie funduszy publicznych
Francja: prezes Orange skazany za sprzeniewierzenie funduszy publicznych
fot. CHARLES PLATIAU / / Reuters

Stephane Richard, dyrektor największej we Francji firmy telekomunikacyjnej Orange, decyzją sądu apelacyjnego w Paryżu został skazany na rok więzienia w zawieszeniu za nadużycia związane z wydatkowaniem środków publicznych - podała w środę Agencja Reutera.

Richard został uznany za winnego pomagania i podżegania do niewłaściwego wykorzystania funduszy publicznych i pomocy zmarłemu Bernardowi Tapiemu w oszukaniu rządu na około 403 mln euro w 2008 roku. Sędzia Sophie Clement uchyliła werdykt uniewinniający wydany w 2019 r. przez sąd niższej instancji i nałożyła na Richarda dodatkową karę grzywny w wysokości 50 tys. euro - podał portal Bloomberg.

Wyrok dotyczy sprawy, którą zapoczątkowała sprzedaż udziałów w firmie Adidas AG przez Bernarda Tapiego w 1993 roku. Przedsiębiorca uznał, że należący do państwa bank zaangażowany w transakcję oszukał go, co zrodziło spór doprowadzający do poddania w 2007 roku sprawy pod arbitraż. W następnym roku sąd przyznał przedsiębiorcy wielomilionowe odszkodowanie.

Ogłoszona w środę decyzja miała zostać odczytana w październiku, jednak wydanie wyroku przełożono ze względu na śmierć zmagającego się od lat z rakiem Tapiego.

Orange odmówiło komentarza w sprawie. Stephane Richard ogłosił, że zamierza odwołać się od decyzji, a swoją przyszłość w Orange powierza zarządowi firmy. (PAP)

jbw/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
podatnik-
Po skazaniu Sarkozy'ego kolejny najuczciwszy wśród prezesów skazany tym razem prezes Orange - Stephane Richard , śp. Madoff (zm. w więzieniu), Krauze w kajdankach, Prezes Lai Xiaomin stracony w styczniu, etc, kiedy zobaczę w wolnych mediach(TVN24) wyprowadzanie Solorza-Żaka- Kroka-Podgórskiego czyli cztero-nazwiskowego Po skazaniu Sarkozy'ego kolejny najuczciwszy wśród prezesów skazany tym razem prezes Orange - Stephane Richard , śp. Madoff (zm. w więzieniu), Krauze w kajdankach, Prezes Lai Xiaomin stracony w styczniu, etc, kiedy zobaczę w wolnych mediach(TVN24) wyprowadzanie Solorza-Żaka- Kroka-Podgórskiego czyli cztero-nazwiskowego i tyleż paszportowego pieszczocha Misji Wojskowej w Berlinie Zachodnim w kajdankach za nie rozliczenie się z Akcjonariuszami Elektrimu?

Powiązane: Polityka na świecie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki