REKLAMA

Forte nie wyklucza w przyszłości zaangażowania w kolejne startupy

2021-09-22 11:16
publikacja
2021-09-22 11:16
Forte nie wyklucza w przyszłości zaangażowania w kolejne startupy
Forte nie wyklucza w przyszłości zaangażowania w kolejne startupy
/ Forte

Fabryki Mebli Forte, które we wrześniu kupiły 20,5 proc. udziałów w spółce yestersen, nie wykluczają w przyszłości zaangażowania w kolejne startupy - poinformował PAP Biznes w wywiadzie członek zarządu Forte Mariusz Gazda.

"W ostatnim czasie nabyliśmy za 4,5 mln zł 20,5 proc. udziałów w spółce yestersen, posiadającej platformę e-commerce z meblami i dodatkami do domu. Ta inwestycja wpisuje się w naszą strategię zrównoważonego rozwoju. Firma wspiera drugie życie produktu, zajmując się handlem wysokiej klasy używanymi meblami. Jako inwestor branżowy możemy wnieść wartość dodaną poprzez know how procesów, w tym m.in. w organizowaniu logistyki. Nie mamy planów być głównym inwestorem w tej spółce" - powiedział cżłonek zarządu Forte.

"Nie wykluczamy zaangażowania się w przyszłości w kolejne projekty startupowe, które mogłyby wnieść wartość dodaną w nasze obecne lub przyszłe procesy, a my moglibyśmy wesprzeć je swoim doświadczeniem i zasobami. Dziś zarządzający muszą nie tylko myśleć o obecnym etapie rozwoju przedsiębiorstwa, lecz również brać pod uwagę pojawiające się nowe trendy, które być może w przyszłości istotnie zmienią otoczenie rynkowe. Dlatego część biznesowych inwestorów zaczyna szukać w startupach innowacyjności" - dodał.

Spółka yestersen powstała w 2015 r. Sprzedaż prowadzi zarówno w kanale e-commerce, jak i stacjonarnym, realizowanym przez showroom w Warszawie. Z platformy korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i firmy m.in. hotele, kawiarnie i biura, czy teatry.

Obecnie yestersen oferuje blisko 23 tys. produktów vintage i antyków oraz 6 tys. produktów współczesnych. Do końca roku firma planuje mieć w ofercie 26 tys. produktów vintage oraz 10 tys. produktów współczesnych. W tym roku spółka planuje także podwoić łączną liczbę klientów.

W pierwszym kwartale 2021 r. yestersen wypracował przychody w wysokości niemal 4,1 mln zł. Tegoroczny plan platformy to osiągniecie obrotów na poziomie 19-21 mln zł. W planach spółki jest wejście na NewConnect.

Strategicznymi inwestorami yestersen są od 2018 roku Zbigniew i Mateusz Juroszkowie właściciele m.in. Atalu i STS.

Ewa Pogodzińska(PAP Biznes)

epo/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki