Finergis Investments nabył w wezwaniu 17,25 mln akcji Ergisu (opis)

2019-11-22 14:46
publikacja
2019-11-22 14:46

Finergis Investments nabył w wezwaniu 17.254.934 akcje Ergisu - podał pośredniczący w wezwaniu DM mBanku. Po rozliczeniu wezwania wzywający - Finergis Investments i Marek Górski - dysponują pakietem 92,51 proc. akcji spółki.

W komunikacie prasowym podano, że zamiarem wzywających jest wycofanie Ergisu z obrotu na GPW, w związku z czym uruchomią procedurę przymusowego wykupu walorów od pozostałych akcjonariuszy, którzy nie odpowiedzieli na zakończone wezwanie.

"Zmiana struktury akcjonariatu i statusu firmy z publicznego na prywatny otworzy kolejny etap w jej rozwoju. Po przeprowadzeniu delistingu zamierzamy zintensyfikować działania restrukturyzacyjne w operacyjnej i finansowej działalności grupy Ergis, co pozwoli spółce skuteczniej zmierzyć się ze stojącymi przed nią wyzwaniami rynkowymi" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Marek Górski, jeden z akcjonariuszy oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej Ergis.

Na początku października Finergis Investments i Marek Górski wezwali do sprzedaży 20,08 mln akcji Ergisu po 3 zł za sztukę. Cena za akcję została podniesiona do 3,88 zł w połowie listopada.

Wzywający chcieli w wyniku wezwania mieć 100 proc. akcji spółki. Przed ogłoszeniem wezwania Finergis Investments posiadał akcje dające 40,2 proc. głosów na walnym zgromadzeniu Ergisu, a Marek Górski akcje dające 6,6 proc. głosów.

Zapisy rozpoczęły się 21 października i trwały do 19 listopada.

Finergis Investments to podmiot z siedzibą na Cyprze. Według ostatnich dostępnych publicznie informacji, firma ta jest współkontrolowana przez prezesa Ergisu Tadeusza Nowickiego oraz przewodniczącego rady nadzorczej spółki Marka Górskiego. (PAP Biznes)

doa/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki