REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Fin został cudzoziemskim mistrzem polskiej ortografii

2005-08-14 15:00
publikacja
2005-08-14 15:00
Dodaj Bankier.pl w Google
W Cieszynie zakończył się konkurs ortograficzny dla cudzoziemców. Konkurs odbył się w ramach 15. letniej szkoły języka, literatury i kultury polskiej. Cudzoziemskim Mistrzem Jezyka Polskiego został Holger Torst z Finlandii.

W językowych zmaganiach brali udział studenci i nauczyciele języka polskiego z zagranicy, uczestniczący w rozpoczynających się warsztatach polonistycznych.

Katarzyna Bytomska z Uniwersytetu Śląskiego powiedziała, że sprawdzian z języka polskiego ma od lat taką samą strukturę i składa się z dwóch etapów: dyktanda i wystąpienia.

Tegoroczne dyktando dotyczyło "Wojaży myszką" po Polsce, zawierało zatem wiele nazw geograficznych, które przysporzyły obcokrajowcom sporo problemów.

W przerwie między etapami konkursu studenci wysłuchali wykładu Normana Davies'a na temat Powstania Warszawskiego.
Źródło:IAR
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Finlandia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki