REKLAMA
Tour de spółki

Fiat punto z najgorszą oceną bezpieczeństwa w historii Euro NCAP

2017-12-18 10:07
publikacja
2017-12-18 10:07

Legendarny już samochód fiat punto spotkał się ze sporą krytyką ze strony Euro NCAP – europejską organizacją ds. oceny bezpieczeństwa. Leciwa już konstrukcja, ale wciąż dostępna w salonach koncernu Fiat Chrysler Automobiles, jako pierwsza w historii otrzymała 0 gwiazdek w testach bezpieczeństwa – pisze serwis autocar.co.uk.

/ fot. Clément Bucco-Lechat / Wikimedia Commons

Euro NCAP opublikował kilka dni temu wyniki ostatniej transzy testów. Poza modelami samochodów, które dopiero co weszły na europejski rynek przeprowadził także testy aut, które już od pewnego czasu są dostępne na rynku. Najwięcej zastrzeżeń wzbudził popularny model Fiata – przedstawiciel segmentu B – fiat punto.

Model jako pierwszy w historii zdobył 0 na 5 gwiazdek w klasyfikacji Euro NCAP. – To, że starsze samochody nie mogą konkurować potwierdza rozwój i innowacje w bezpieczeństwie, do którego dąży przemysł motoryzacyjny.  Ci, którzy nie poprawiają swoich samochodów, żeby sprostać nowym standardom pozostają w tyle, co jasno pokazują nowe wyniki – komentował przyznane noty Michiel van Ratingen, – To najprawdopodobniej najlepszy przypadek, kiedy producent wciąż sprzedaje produkt, który jest mocno przestarzały – dodał w kontekście fiata punto.

Trzecia generacja fiata punto została wprowadzona na rynek w 2005 roku modelem fiat grande punto. W 2012 roku producent wrócił do prostej nazwy punto z dopiskiem 2012.

Poza wspomnianym fiatem, nie do końca zadowalające wyniki otrzymała także dacia duster, ds. 3, ford c-max, ford grand c-max, kia stonic, mg zs, toyota aygo, alfa romeo giulietta oraz vauxhall viva. Każdy z nich osiągnął wynik 3/5 gwiazdek.

MG

Źródło:
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
szawel212
Fiat Punto to bardzo udany samochód a gwiazdki sie teraz przyznaje za upierdliwe buczki i komunikaty o niezapiętych pasach. Chciałbym żeby Euro NCAP przyznawało swoje oceny za realne bezpieczeństwo, a nie tylko za gadżety.
karbinadel
Jakiś wysyp komentatorów "inteligentnych inaczej". Umiejętność rozumienia słowa pisanego zanika w zastraszającym tempie
rttyuiop
jeżeli chciałbym być niemiły to bym rzekł że z gwiazdki się urwałeś :)), wysyp komentatorów "inteligentnych inaczej" to coś co w necie jest normą i to od powstania pierwszych forów dostępnych publicznie, a na bankierze to nawet nie norma a wymóg, tak a propos zawsze zastanawiało mnie to czy wybór nazwy jeżeli chciałbym być niemiły to bym rzekł że z gwiazdki się urwałeś :)), wysyp komentatorów "inteligentnych inaczej" to coś co w necie jest normą i to od powstania pierwszych forów dostępnych publicznie, a na bankierze to nawet nie norma a wymóg, tak a propos zawsze zastanawiało mnie to czy wybór nazwy "bankier.pl" nie podyktowany był tym by przyciągnąć jak najwięcej trolllo-hoojterów, bo wśród tej grupy wszystko co ma w nazwie "bank" działa jak płachta na byka i wywołuje skrajne emocje
jaceku
a czemu piszą wauxgall wiwa zamiast osławiony obrzygany nagrodami opel karl, czyli karzeł lub imiennik byłego prezesa karla tomasa neumana, doktora notabene, w ruchaniu klientów
xxx_jdsfhsgfhjghjgh
tak trudno wejść w link podany na początku i przeczytać:
"Thatcham Research, the UK’s organisation responsible for Euro NCAP tests,"

??
fred_
Ooo ciekawe bo Wiki pisze nastepujaco: "The European New Car Assessment Programme (Euro NCAP) is a European car safety performance assessment programme based in Brussels"

Nie wiedzialem wiec spytalem. Ty nie wiedziales, nie spytales, nie sprawdziles i wprowadzasz ludzi w blad. Nieladnie.

??
fred_
Kto robi testy Euro NCAP? Jezeli niemcy to nie warto w wierzyc w ani jedno ich slowo. Kazdy wie ile w tych czasach warte jest slowo niemieckie - klamstwo goni klamstwo.
bigwit
Pewnie jak wszystkie europejskie instytucje i ta jest zdominowana przez frycków , przecież trujące VW wykryli dopiero amerykanie bo "europejskie" czyt.niemieckie organizacje były bezradne :) .
rttyuiop odpowiada (usunięty)
czy można uprzejmie zapytać operatora co było powodem usunięcia mojej odpowiedzi, bo raczej nie mógł to być automat

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki