REKLAMA
WS27

Facebook: wyniki w górę, ale kurs zanurkował

2016-11-03 07:49
publikacja
2016-11-03 07:49

Facebook odnotował kolejny rekordowy pod względem przychodów i liczby użytkowników kwartał. Inwestorzy uznali jednak, że to za mało, szczególnie wobec zapowiedzi internetowego giganta na przyszły rok.

fot. Stephen Lam / / FORUM

W trzecim kwartale największa sieć społecznościowa świata wypracowała 7,011 mld USD przychodów. To wynik nieco lepszy od oczekiwań (6,9 mld USD) i aż o 55,7% wyższy od zanotowanego w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zysk netto (wg standardów GAAP) wyniósł 2,378 mld USD - o 165% więcej niż przed rokiem. Zysk na akcję wyniósł 1,09 USD wobec oczekiwań na poziomie 0,92 USD.

Ponownie wzrosła także liczba użytkowników Facebooka. Przynajmniej raz w miesiącu portal odwiedzało aż 1,788 miliarda osób. Liczba użytkowników, którzy choć raz na miesiąc korzystają z Facebooka tylko poprzez urządzenia mobilne, po raz pierwszy przekroczyła miliard (1,055 mld). Codziennie do sieci społecznościowej loguje się natomiast 1,1 mld użytkowników.

- To był kolejny dobry kwartał – tak wyniki skomentował Mark Zuckerberg, założyciel i szef Facebooka. Dla inwestorów znacznie ważniejsze były jednak słowa dyrektora finansowego spółki Davida Wehnera, który ostrzegł, że przyszły rok przyniesie „znaczące spowolnienie”. Jego powód jest prosty – Facebook dobija do limitu reklam, które jest w stanie wyświetlić użytkownikom. Dodatkowo na przyszły rok spółka planuje spore inwestycje oraz wzrost zatrudnienia, co również odbije się na jej wynikach finansowych.

W reakcji na te doniesienia akcje Facebooka w handlu posesyjnym potaniały aż o 7%. Mimo to od początku roku walory internetowego giganta podrożały o 12,6%.

Michał Żuławiński

Źródło:
Tematy
Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Komentarze (11)

dodaj komentarz
~d23
Ja też nie miałem konta i też mi zablokowali.
~ek
W PRL była cenzura, wszyscy wiedzieli gdzie się mieści i co dlaczego i na jakich podstawach cenzuruje. Shitbook cenzurę robi wg własnego widzimisie zatrudnionych tam lewaków.. Poza tym idealne narzędzie szpiegowskie wielkiego brata oraz kopalnia wiedzy dla złodziei, włamywaczy oraz korporacji. Przez pychę ludzką i chwalenie się na W PRL była cenzura, wszyscy wiedzieli gdzie się mieści i co dlaczego i na jakich podstawach cenzuruje. Shitbook cenzurę robi wg własnego widzimisie zatrudnionych tam lewaków.. Poza tym idealne narzędzie szpiegowskie wielkiego brata oraz kopalnia wiedzy dla złodziei, włamywaczy oraz korporacji. Przez pychę ludzką i chwalenie się na shitbooku różnymi "sukcesami" niejedni stracili majątki
~abo
chyba liczby powinny byc podane w "mln" a nie "mld"
~jaja
Pejsbook - podstawa "przemyslu usraela" - czas na wydmuszke beznadziejnie napompowana :)
~niepelnosprawny_org
gdzie ty to widzisz? mają świeta hanuki, szabaty?
~CDrom
Nie miałem konta a po ostatnich blokadach stron na pewno takiego konta nie założę i tyle w temacie
~tak
Facebook cenzuruje informacje na potege jak za czasow stalinowskich . Maja bardzo selektywne oko. Informacje dla przykladu o systemie komunistycznum mowiace jaki to byl dobry sa przepuszczane , natomiast jak ktos pisze , ze kocha swoja ojczyzne ... to jest kasowane jako mowa nienawisci .
~ab17pl
Pod zdjęciem i w tekście powinno pisać M Zuckerberg założyciel i szef firmy Facebook Inc, to by była prawda, podpis natomiast sugeruje że legenda rozpowszechniana dopiero od kilku lat jest prawdą jakoby Zuckerberg wymyślił facebooka (jako portal społecznościowy) a to już kłamstwo głównie na potrzeby biznesowe.
Portal facebook
Pod zdjęciem i w tekście powinno pisać M Zuckerberg założyciel i szef firmy Facebook Inc, to by była prawda, podpis natomiast sugeruje że legenda rozpowszechniana dopiero od kilku lat jest prawdą jakoby Zuckerberg wymyślił facebooka (jako portal społecznościowy) a to już kłamstwo głównie na potrzeby biznesowe.
Portal facebook powstał w 2003 roku i prowadziła go firma Orange LLC - i to ten portal Zuckerberg po roku skopiował i uruchomił mimo ze nie miał ani patentu w USA ani zarejestrowanego znaku towarowego - oba zarejestrował twórca portalu facebook i właściciel firmy Orange - inwestor z Polski ! późniejszy właściciel firmy Pilawa Faceboo & Twitter. USA to kraj bandytów i złodziei inwestorzy z Polski nie mają tam czego szukać.
~silvio_gesell
Realnie ujemne stopy. Ostatnio było tak w latach 70 gdy powstawały komputery osobiste. Inwestycje są nierentowne ale nieinwestowanie jeszcze bardziej. Ważniejsze jest "być" niż "mieć".

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki