REKLAMA

FOREVER ENTERTAINMENT S.A.: Objęcie udziałów w spółce Mechano Games S.A.

2021-07-14 14:08
publikacja
2021-07-14 14:08
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 43 / 2021
Data sporządzenia: 2021-07-14
Skrócona nazwa emitenta
FOREVER ENTERTAINMENT S.A.
Temat
Objęcie udziałów w spółce Mechano Games S.A.
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Forever Entertainment S.A. z siedzibą w Gdyni ("Spółka", "Emitent") informuje, iż w dniu 13.07.2021 r. Spółka oraz MegaPixel Studio S.A. („Partner"), a także siedem osób fizycznych podpisały akt zawiązania spółki Mechano Games S.A. z siedzibą w Gdyni („Mechano Games”).

Kapitał zakładowy Mechano Games wynosi 125.000,00 zł i dzieli się na 1.250.000 akcji o wartości nominalnej 0,10 zł każda. Emitent oraz Partner objęli po 250.000 akcji, stanowiących po 20% udziału w kapitale zakładowym Mechano Games. Zespół developerski objął akcje stanowiące 40% w kapitale zakładowym Mechano Games. Pozostałe 20% akcji zostało objętych przez inwestorów indywidualnych po cenie równiej 0,24 zł za akcję.

Przedmiotem działalności nowego podmiotu będzie portowanie gier z portfolio Partnera na konsole: Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X, Xbox One, Google Stadia, a także tworzenie własnych produkcji. Pierwszy autorski tytuł Mechano Games zostanie zapowiedziany do końca bieżącego roku.

Zespół developerski w Mechano Games pod kierownictwem Evgenii Shevelev to doświadczeni twórcy gier, którzy od lat współpracują z MegaPixel Studio S.A. Zawiązanie wspólnej spółki umożliwi jeszcze efektywniejszą współpracę.

W opinii Zarządu Emitenta, utworzenie Mechano Games pozwoli znacząco zwiększyć częstotliwość wydawania kolejnych gier na konsolach.

Zarząd Emitenta zdecydował o publikacji powyższej informacji z uwagi na fakt, iż może mieć ona istotny wpływ na kształtowanie się sytuacji finansowej i majątkowej Emitenta w przyszłości oraz potencjalnie istotny wpływ na wycenę instrumentów finansowych Spółki notowanych w alternatywnym systemie obrotu.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2021-07-14 Zbigniew Dębicki Prezes Zarządu
Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Powiązane

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki