REKLAMA

Erdogan: UE musi jeszcze przekazać Turcji obiecane 3 mld euro

2016-08-24 11:48
publikacja
2016-08-24 11:48

Unia Europejska musi przekazać 3 miliardy euro obiecane Turcji w ramach porozumienia o odsyłaniu migrantów - oświadczył w środę turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan. Wielokrotnie powtarzał on, że unijni przywódcy nie dotrzymują swoich zobowiązań.

fot. Osman Orsal / / Reuters

W marcu szefowie państw i rządów krajów unijnych zatwierdzili porozumienie z Turcją przewidujące, że wszyscy imigranci, którzy nielegalnie przedostaną się do Grecji, będą odsyłani z powrotem do Turcji. W zamian za ich przyjmowanie UE zgodziła się na odmrożenie rozmów akcesyjnych z Turcją i przekazanie 3 mld euro (w pierwszej fazie) na pomoc dla Syryjczyków mieszkających w Turcji; łączna pomoc obiecana Ankarze to 6 mld euro.

Porozumienie przewidywało także zniesienie wiz unijnych dla obywateli Turcji.

Wizy dla Turków miały być pierwotnie zniesione od lipca, jednak termin ten przesunięto, ponieważ Turcja nie spełniła jeszcze pięciu z 72 kryteriów liberalizacji wizowej. Chodzi m.in. o przeprowadzenie reformy prawa antyterrorystycznego, które zdaniem UE tworzy pole do nadużyć. Ankara zdecydowania odrzuca taką możliwość.

Umowa praktycznie całkowicie zahamowała niekontrolowany napływ uchodźców i migrantów przez wschodnią część basenu Morza Śródziemnego do Europy. (PAP)

ksaj/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (25)

dodaj komentarz
~student
Politycy UE prowadzą nas do zagłady.....na czyje polecenie???
~studentka
Na polecenie pejsatych.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
januszcebulak
Za 3mld to pewnie lepsze warunki by mieli niż niejeden polak.
~anty_pis_2016
spoko, spoko, UE powinna "wynajac" lub "zamowic" w turcji, syrii i innych krajach basenu morza srodziemnomorskiego po kilka wiezien, i jak taki nowonabyty europejczyk pochodzenia arabskiego naruszy w UE przepisy (żebranie, napad, nękanie, kradzież lub co innego) to od razu, myk do takiego "cieplego" spoko, spoko, UE powinna "wynajac" lub "zamowic" w turcji, syrii i innych krajach basenu morza srodziemnomorskiego po kilka wiezien, i jak taki nowonabyty europejczyk pochodzenia arabskiego naruszy w UE przepisy (żebranie, napad, nękanie, kradzież lub co innego) to od razu, myk do takiego "cieplego" wiezienia, ojej, rozrabiaja na ulicy, myk do wiezienia lub osrodka dla nieletnich, czywiscie poza granicami UE, a urodzony w UE wysylany do wiezienia na terenie UE
~poco
Szczerze mówiąc to dla mnie nie ma różnicy między naruszającym przepisy Europejczykiem, a osobami o których wspominasz. Jednych i drugich wywoził bym daleko w las.
Dzisiaj bardzo dużo mówi się o aktach terroryzmu i każdy wybryk osoby o innym kolorze skóry wrzuca się do jednego wora, tymczasem w Polsce ginie zadźgany
Szczerze mówiąc to dla mnie nie ma różnicy między naruszającym przepisy Europejczykiem, a osobami o których wspominasz. Jednych i drugich wywoził bym daleko w las.
Dzisiaj bardzo dużo mówi się o aktach terroryzmu i każdy wybryk osoby o innym kolorze skóry wrzuca się do jednego wora, tymczasem w Polsce ginie zadźgany nożem 19-latek i media nie piszą o tym jako o kibolach terroryzujących ludzi.

Różnica między Niemieckim arabem wbijającym nóż w dziewczynę, a kibolem jest taka, że ów "człowiek" najprawdopodobniej był chory psychicznie (co nie usprawiedliwia zupełnie jego czynu), a kibole chodzą po ulicach i dzień w dzień kogoś pobiją. Jeżeli nie jest to objaw terroryzmu to ja chyba inną szkołę kończyłem niż większość społeczeństwa.

Naprawdę wolałbym aby nasze władze zajęły się bezwzględną eliminacją tych idiotów (patrz przypadek maczet w Krakowie) niż marnowały swoje siły na tematach zastępczych. Gdyby funkcjonowało normalne prawo to zarówno fanatyczny muzułmanin jak i kretyn z maczetą zniknęli by z ulic.

PS. W kwestii bezpieczeństwa moich dzieci bez różnicy jest czy skrzywdzi je kibol czy fanatyk religijny.
~anty_pis_2016
a niech dodrukuja i dadza, bo co, samochody wykupia z salonow, albo lodowek zabraknie? a niech kupuja za te euro w UE, bedzie mniej towaru z poprzednich lat na magazynach

Powiązane: Unia zmaga się z napływem imigrantów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki