Energa robi przegląd swojej strategii; trwają analizy dot. projektu w Ostrołęce

2020-05-29 12:32
publikacja
2020-05-29 12:32

Grupa Energa prowadzi przegląd swojej strategii rozwoju w związku z wejściem do spółki PKN Orlen - poinformowali przedstawiciele zarządu Energi. Enea i Energa wkrótce poinformują o wynikach prowadzonych analiz dotyczących projektu budowy nowego bloku w Elektrowni Ostrołęka.

/ fot. Łukasz Dejnarowicz / FORUM

"Jesteśmy na etapie przeglądu i analizy naszej strategii. Nasze działania nadal będziemy kierunkować na rozwój dystrybucji, (...) a w zakresie wytwórczym nasze działania, stosownie do deklaracji kierunków wskazywanych przez Orlen, będziemy kierować na aktywa nisko- i zeroemisyjne" - powiedział podczas wideokonferencji wiceprezes Energi Dominik Wadecki.

Jak powiedział, analizy dotyczące projektu budowy bloku w Ostrołęce nadal trwają.

"Sponsorzy projektu Enea i Energa prowadzą analizy dotyczące aspektów technicznych i technologicznych. Uwzględniamy kwestie paliwa, również analizowane są zagadnienia organizacyjno-prawne, ekonomika i kwestie związane z finansowaniem przedsięwzięcia" - powiedział Wadecki.

"W analizach uwzględniamy zadeklarowaną przez Orlen chęć uczestnictwa w projekcie w formule gazowej. Analizy są nadal prowadzone, o wynikach będziemy informować już wkrótce" - dodał wiceprezes.

PKN Orlen, który kupił 80,01 proc. akcji Energi, zadeklarował ostatnio wstępną gotowość bezpośredniego zaangażowania finansowego w budowę bloku w Elektrowni Ostrołęka, wyłącznie w przypadku zmiany założeń technologicznych dla inwestycji na technologię opartą na paliwie gazowym.

Wiceprezes Marek Kasicki poinformował, że trwają też analizy, które mają dać odpowiedź co do dalszego kierunku rozwoju spółki Elektrownia Ostrołęka.

"Ten element zdeterminuje stopień aranżacji istniejącej infrastruktury na terenie inwestycji oraz ewentualne odpisy" - powiedział.

Pytany o plany Energi dotyczące udziałów w PGG, odpowiedział: "Nie przewidujemy na tym etapie dodatkowego zaangażowania w ten podmiot".

Dodał, że Energa rozmawia o konkretnych scenariuszach ze swoim inwestorem strategicznym, grupą PKN Orlen.

Energa nie planuje wypłaty dywidendy za 2019 rok. Zarząd spółki zarekomendował pokrycie straty netto w wysokości 374 mln zł z kapitału zapasowego. (PAP Biznes)

pel/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Elektrownia Ostrołęka C

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki