REKLAMA

Emilewicz: Polska aktywnie bierze udział w dyskusjach o reformie polityki konkurencji w UE

2020-02-06 06:45
publikacja
2020-02-06 06:45

Polska aktywnie bierze udział w dyskusjach o reformie polityki konkurencji w UE umożliwiającej bardziej dynamiczny rozwój przemysłu i lepsze sprostanie nowym wyzwaniom - podkreśla minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w czwartkowym "Dzienniku Gazecie Prawnej".

fot. Krystian Maj / KPRM / / Flickr

Wskazuje, że chodzi o takie wyzwania, jak cyfryzacja, zazielenianie przemysłu czy rosnąca presja ze strony globalnych rywali.

"Nasze postulaty dotyczące tych zmian, wyrażone w krajowych dokumentach strategicznych i wypowiedziach premiera Mateusza Morawieckiego dla europejskiej prasy, stały się częścią wspólnej inicjatywy, którą – jako ówczesna minister przedsiębiorczości i technologii – zapoczątkowałam razem z ministrem gospodarki i energii Niemiec Peterem Altmaierem i ministrem gospodarki i finansów Francji Bruno Le Mairem we wspólnej deklaracji Trójkąta Weimarskiego +Modernizing EU Competition Policy+ w lipcu ub. r. w Poznaniu. Rozmawiałam o tym również z ministrem Le Maire'em podczas ostatniej wizyty prezydenta Emmanuela Macrona w naszym kraju" - podkreśla Emilewicz.

"DGP" opublikował w czwartek list do unijnej komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager, jaki wystosowali Emilewicz, Altmaier, Le Maire i minister rozwoju gospodarczego Włoch Stefano Patuanelli.

"Teraz, wspólnie z Niemcami, Francją i Włochami, w liście do wiceprzewodniczącej wykonawczej Komisji Europejskiej Margrethe Vestager – na miesiąc przed ogłoszeniem przez Komisję wyczekiwanej strategii przemysłowej UE – prezentujemy swoje pomysły, oczekiwania i propozycje konkretnych rozwiązań odnośnie do reformy prawa konkurencji, tak, by lepiej spełniało ono swoją funkcję" - wskazuje Emilewicz.(PAP)

ozk/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki