REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Emil S. zatrzymany. Były mąż Dody usłyszał 50 dodatkowych zarzutów

2023-02-08 16:34, akt.2023-02-09 17:24
publikacja
2023-02-08 16:34
aktualizacja
2023-02-09 17:24

Były mąż Dody, Emil S., usłyszał w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie dodatkowych 50 zarzutów obejmujących głównie przestępstwa przywłaszczenia ok. 4,7 miliona złotych przeznaczonych na produkcję filmu - dowiedziała się PAP. Na razie za "kraty" jednak nie trafi.

Emil S. zatrzymany. Były mąż Dody usłyszał 50 dodatkowych zarzutów
Emil S. zatrzymany. Były mąż Dody usłyszał 50 dodatkowych zarzutów
fot. Krzysztof Janosz / / FORUM

Emil S. został zatrzymany we wtorek na polecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Zatrzymanie miało związek z śledztwem dotyczącym działania na szkodę wierzycieli spółki zajmującej się produkcją filmową. Informację o zatrzymaniu potwierdziła PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

4,7 mln zł na produkcję filmu "Dziewczyny z Dubaju"

W środę były mąż piosenkarki Dody został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. "Podejrzany Emil S. usłyszał dodatkowych 50 zarzutów obejmujących głównie przestępstwa przywłaszczenia powierzonego mienia w postaci środków pieniężnych w łącznej kwocie ok. 4,7 mln złotych przeznaczonych na produkcję filmu" - przekazała prok. Aleksandra Skrzyniarz.

"Z ustaleń śledztwa wynika, że Emil. S. działając jako prezes spółki, pomimo zawartych umów inwestycyjnych o finansowanie produkcji filmowej oraz upływu zawartych w umowach terminów, nie wyprodukował i nie wprowadził do dystrybucji dzieła filmowego, a środków pieniężnych nie zwrócił inwestorom, lecz przetransferował na rachunek bankowy spółki maltańskiej" - wyjaśniła. Podała przy tym, że dodatkowe zarzuty obejmują działalność przestępczą Emila S. dokonaną na szkodę ponad 40 osób.

Dodatkowo Emil S. usłyszał w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zarzut działania w celu udaremnienia wykonania postanowienia sądu o ogłoszeniu upadłości spółki poprzez uszczuplenie zaspokojenia wierzycieli. "Materiał dowodowy wskazuje, że w tym celu podejrzany zawarł w imieniu spółki maltańskiej umowę o dystrybucję zagraniczną filmu, a następnie przyjął kwotę około 78 tys. złotych z tytułu zapłaty za licencję filmu, których to pieniędzy nie rozliczył z syndykiem masy upadłości spółki" - podała prokurator.

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Od stycznia 2023 r. zmieniły się wskaźniki kadrowo-płacowe. Prezentujemy najważniejsze zmiany. I zachęcamy do pobrania pliku pdf. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Z ustaleń śledztwa wynika, że do zawarcia wskazanej umowy spółki doszło 11 września 2019 roku. W tej sprawie pod koniec listopada 2021 roku zarzuty usłyszał zarówno Emil S., jak i piosenkarka. Dorota R. usłyszała wtedy jeden zarzut, a S. - 45 zarzutów.

Sąd nie uwzględnił wniosku prokuratury o tymczasowy areszt wobec byłego męża Dody

Sąd nie uwzględnił wniosku Prokuratury Okręgowej w Warszawie o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec byłego męża Dody Emila S. - dowiedziała się PAP. Prokuratura zapowiedziała niezwłoczne zaskarżenie tej decyzji.

W czwartek Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa w Warszawie nie uwzględnił wniosku Prokuratury Okręgowej w Warszawie o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Emila S. "Sąd uznał, że spełnione są przesłanki do stosowania środków zapobiegawczych w szczególności, że istnieje duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego zarzucanych mu czynów" - poinformowała w rozmowie z PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

bf/ akub/

Doda też usłyszała zarzut

"Dorota R.-S. usłyszała zarzut udzielenia pomocy do usunięcia zagrożonych zajęciem składników majątkowych spółki zajmującej się produkcją filmów poprzez utworzenie na terenie Malty nowej jednostki gospodarczej – spółki prawa maltańskiego" - informowała wtedy prok. Aleksandra Skrzyniarz.

"Dorota R.-S. przejęła wówczas funkcję dyrektora, jak również zasiadała w zarządzie spółki w zamiarze, aby Emil S. będący dłużnikiem udaremnił zaspokojenie wierzycieli" - tłumaczyła.

Emilowi S. przedstawiono w prokuraturze łącznie 45 zarzutów obejmujących udaremnienie zaspokojenia wierzycieli poprzez utworzenie spółki z siedzibą na Malcie, a następnie przeniesienia na nią majątku w postaci pieniędzy w kwocie ponad 12 mln złotych. "Materiał dowodowy w sprawie wskazuje, że podejrzany dokonał powyższego w celu udaremnienia zaspokojenia wierzycieli posiadających wobec spółki należności zasądzone orzeczeniami sądów. Emil S. zawarł również umowy przenoszące prawa autorskie oraz udziały w zyskach osiąganych z produkcji filmowych" - przekazywała.

"Zarzuty dotyczą również przywłaszczenia mienia w łącznej wysokości około 8,5 mln na szkodę 44 pokrzywdzonych inwestorów, którzy finansowali produkcje filmowe" - dodała prokurator.(PAP)

autor: Bartłomiej Figaj

bf/ jann/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (5)

dodaj komentarz
zgadujzgadula
Jak mozna dorobic sie 25mlm nawet / 40 i powierzyc je tak nieodpowiedzialnie. ? mozna ? mozna....
monuz
Na ten "film" tradycyjnie reklamujący Polki jako pospolite k "inwestorzy" wpłacili mu lekką ręką 25 milionów. Na pewno harowali na nie po 12 h dziennie po kolana w błocie :) Po prostu jeden złodziej wykiwał innych. Przy okazji nieco kasy Dodzie skapnęło a teraz zgrywa ofiarę :)
zoomek
"dzieła filmowego"
nie wiem czy słowo dzieło jest adekwatne
faramir_z_gondoru
Gdyby był z PISu, to o zarzutach nie byłoby mowy, a dostałby jeszcze posadę wiceministra.

Powiązane: Popkultura i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki