REKLAMA

Efecte Plc ogłosi przymusowy wykup pozostałych akcjonariuszy

2022-07-12 10:08
publikacja
2022-07-12 10:08
Efecte Plc ogłosi przymusowy wykup pozostałych akcjonariuszy
Efecte Plc ogłosi przymusowy wykup pozostałych akcjonariuszy
fot. Robert Gardziński / / FORUM

Efecte Plc realizuje dobrowolne zaproszenie do składania ofert sprzedaży na 92,55% akcji InteliWISE S.A. oraz zamierza wycofać spółkę z alternatywnego systemu obrotu oraz ogłosić przymusowy wykup pozostałych akcjonariuszy - komunikat

· W trakcie dodatkowego okresu na przyjmowanie ofert sprzedaży Efecte otrzymała nowe oferty obejmujące 172 661 akcji, co stanowi 2,52% wszystkich akcji w InteliWISE.

· Efecte przez około tydzień będzie nabywać akcje InteliWISE bezpośrednio w drodze transakcji w alternatywnym systemie obrotu NewConnect po maksymalnej cenie 3,99 zł za akcję, w celu umożliwienia pozostałym akcjonariuszom dogodnego sposobu sprzedaży akcji przed rozpoczęciem procesu wycofania akcji z alternatywnego systemu obrotu NewConnect oraz przymusowego wykupu akcji InteliWISE.

· Następnie Efecte zamierza ogłosić wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji mające na celu wycofanie InteliWISE z alternatywnego systemu obrotu NewConnect i umożliwienie realizacji przymusowego wykupu pozostałych akcjonariuszy

27 maja 2022 r. Efecte Plc (dalej: „Efecte”) ogłosiła dobrowolne zaproszenie skierowane do akcjonariuszy InteliWISE S.A. (dalej: „InteliWISE”) do składania ofert sprzedaży wszystkich akcji InteliWISE na rzecz Efecte Plc za cenę 3,99 PLN (ok. 0,85 EUR) za jedną akcję (dalej: „Zaproszenie”).

30 czerwca 2022 roku Efecte ogłosiła, że na koniec pierwotnego okresu na składanie ofert sprzedaży otrzymała nieodwołalne oferty na 90,03% akcji w InteliWISE oraz że zdecydowała się zaakceptować złożone oferty i w efekcie nabyć akcje. Jednocześnie Efecte dodatkowo przedłużyła okres przyjmowania zapisów w ramach Zaproszenia do 6 lipca 2022 r. (dalej: „Przedłużony Okres”),

Do 6 lipca 2022 roku, tj. do ostatniego dnia Przedłużonego Okresu, Efecte otrzymała nieodwołalne oferty sprzedaży akcji na łączną liczbę 172 661 akcji co odpowiada 2,52% wszystkich akcji w InteliWISE. Oznacza to, że Efecte otrzymała łącznie oferty sprzedaży na 92,55% wszystkich akcji InteliWISE. Okres przyjmowania ofert sprzedaży w ramach Zaproszenia nie będzie więcej przedłużany. Efecte przyjęło oferty sprzedaży i nabyło akcje, a transakcja została rozliczona 11 lipca 2022 roku.

Efecte rozpoczęło nabywanie akcji InteliWISE bezpośrednio w alternatywnym systemie obrotu NewConnect po maksymalnej cenie 3,99 zł za akcję, w celu umożliwienia pozostałym akcjonariuszom dogodnego sposobu sprzedaży akcji przed rozpoczęciem procesu wycofania akcji InteliWISE z alternatywnego systemu obrotu NewConnect oraz przymusowego wykupu akcji tej spółki. Efecte planuje nabywać akcje do 14 lipca 2022 roku, chyba, że przed tym dniem Efecte osiągnie 95% udział w akcjonariacie InteliWISE.

Jeśli Efecte przez około tydzień progu 95% akcji, to podmiot ten zamierza ogłosić w lipcu 2022 r. formalne wezwanie do sprzedaży wszystkich akcji InteliWISE. Ogłoszenia i realizacja wezwania umożliwi Efecte wycofanie akcje InteliWISE z alternatywnego systemu obrotu NewConnect niezależnie od liczby złożonych zapisów w ramach wezwania. Efecte docelowo nie zamierza proponować w wezwaniu ceny wyższej niż 3,99 zł.

Jeśli próg 95% akcji w InteliWISE nie zostanie osiągnięty w trakcie wezwania, Efecte spodziewa się, że proces wycofania InteliWISE z alternatywnego systemu obrotu NewConnect zakończy się najwcześniej pod koniec września 2022 r., a procedura przymusowego wykupu akcji pozostałych akcjonariuszy rozpocznie się po procesie wycofania z obrotu. Efecte pragnie zaznaczyć, że zanim przymusowy wykup, o którym mowa powyżej (tj. po wycofaniu spółki z alternatywnego systemu obrotu NewConnect) dojdzie do skutku to akcjonariusze mniejszościowi zmierzą się z istotnym ograniczeniem płynności swoich akcji. Do czasu przymusowego wykupu, akcjonariusze ci będą mieli możliwość sprzedaży akcji tylko i wyłącznie w drodze transakcji cywilnoprawnej z uwagi na [wycofanie akcji InteliWISE z obrotu na Newconnect]. Jeżeli próg 95% akcji w InteliWISE zostanie osiągnięty w trakcie wezwania, oczekuje się, że proces przymusowego wykupu oraz wynikający z niego proces wycofania alternatywnego systemu obrotu NewConnect rozpocznie się natychmiast po osiągnięciu progu 95% i będzie znacznie szybszy.

Kom abs/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki