REKLAMA

ERG kupi linię do produkcji folii za 4,13 mln zł, zwiększy moce produkcyjne o 15 proc. (aktl.)

2016-12-13 12:46
publikacja
2016-12-13 12:46

# Dochodzą wypowiedzi prezesa spółki. #

ERG planuje wydać 4,13 mln zł na zakup kolejnej linii do produkcji folii. Dzięki temu moce produkcyjne spółki wzrosną o 15 proc. Spółka wyjaśnia, że decyzja o kolejnej inwestycji jest efektem zwiększonego popytu na jej produkty.

Jak podał ERG we wtorkowym komunikacie, inwestycja będzie finansowana ze środków własnych i kredytem inwestycyjnym. Jej realizacja potrwa od grudnia tego roku do września 2017 r.

"Nowa inwestycja nie była wcześniej planowana. Jest to odpowiedź na zwiększony popyt na nasze produkty, jaki obserwujemy od co najmniej kilku miesięcy" - powiedział PAP prezes firmy Robert Groborz.

Po zrealizowaniu projektu moce produkcyjne firmy wzrosną o kolejne 15 proc.

Jednocześnie w pierwszym kwartale przyszłego roku produkcję rozpoczną dwie linie, których montaż rozpocznie się jeszcze w tym roku.

"Reasumując, planujemy w przyszłym roku zwiększyć nasze moce produkcyjne w sumie o 33 proc., z czego około 18 proc. mocy zostanie uruchomionych, zgodnie z planem, w I kwartale 2017 roku, a 15 proc. w III kwartale 2017 r." - powiedział Groborz.

"To niewątpliwie przyczyni się do zwiększenia naszych przychodów i jeszcze większej aktywności ERG-u za granicą" - dodał.

W sierpniu spółka informowała o planach zakupu linii do produkcji folii za 5,73 mln zł.

Erg zajmuje się produkcją wyrobów z tworzyw sztucznych - folii i wyrobów wtryskowych. (PAP)

morb/ pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki