REKLAMA

EBC podwyższył stopy procentowe w strefe euro o 25 pb

2007-03-08 13:45
publikacja
2007-03-08 13:45
Dodaj Bankier.pl w Google
Europejski Bank Centralny podwyższył stopy procentowe w strefe euro o 25 pb. Stopy procentowe w Wielkiej Brytanii po posiedzeniu Banku Anglii pozostają na dotychczasowym poziomie.

Na dzisiejszym posiedzeniu Rada Prezesów EBC podjęła następujące decyzje w sprawie polityki pieniężnej:

1. Minimalna oferowana stopa procentowa podstawowych operacji refinansujących Eurosystemu zostanie podwyższona o 25 punktów bazowych do poziomu 3,75%, począwszy od operacji rozliczanej w dniu 14 marca 2007 r.

2. Stopa kredytu banku centralnego na koniec dnia zostanie podwyższona o 25 punktów bazowych do poziomu 4,75% z dniem 14 marca 2007 r.

3. Stopa depozytu w banku centralnym na koniec dnia zostanie podwyższona o 25 punktów bazowych do poziomu 2,75% z dniem 14 marca 2007 r.

Konferencję prezesa banku zaplanowano na godzinę 14:30

Bank Anglii zgodnie z oczekiwaniami na dzisiejszym posiedzeniu pozostawił stopy procentowe w Wielkiej Brytanii bez zmian. Główna stopa procentowa od 11 stycznia wynosi 5,25%.

Źródło: Bank Anglii, EBC
Źródło:
Przeczytaj w Pulsie Biznesu
UOKiK wjechał do Biura Informacji Kredytowej. Prezes BIK: nie mamy nic do ukrycia
Tematy

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Pytanie do fachowców
Jak decyzja ta wpłynie na wartość złotówki względem euro w krótkim czasie?

Powiązane: Wielka Brytania

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki