REKLAMA
ZAGŁOSUJ

EBC Solicitors chce inwestować w spółki tworzące gry komputerowe

2016-12-06 19:34
publikacja
2016-12-06 19:34

EBC Solicitors zamierza inwestować w spółki z branży produkcji gier komputerowych na wczesnym etapie rozwoju - poinformowała spółka w komunikacie. Zakładana wartość poszczególnych inwestycji to 0,25 - 1 mln zł, za które obejmowane byłoby 20-49 proc. udziałów w spółkach portfelowych.

Jak podano, EBC Solicitors chce inwestować w spółki, które mogą w perspektywie 1-3 lat uzyskać rozpoznawalność na rynku dzięki wprowadzeniu co najmniej kilkunastu tytułów nowych gier.

Inwestycje mają polegać na dofinansowaniu etapu przygotowania przez spółkę portfelową pierwszych tytułów "o istotnym potencjale komercjalizacji" oraz rozpoczęcie prac nad kolejnymi tytułami.

"Emitent zamierza wspierać spółki portfelowe w zakresie pozyskiwania kolejnych rund finansowania (środki unijne, crowdfunding udziałowy, rynek NewConnect, rynek regulowany, inne)" - podano w komunikacie.

EBC Solicitors zakłada, że spółki portfelowe po pozyskaniu dodatkowych środków finansowych będą w pierwszej kolejności wprowadzane na rynek NewConnect.

"Dla realizacji zaprezentowanej powyżej strategii emitent zamierza stworzyć, w oparciu o Blue Ocean Media S.A., inkubator deweloperów gier. W ocenie emitenta pozwoli to na pozyskanie dodatkowego finansowania na produkcję gier (emisja akcji lub obligacji) oraz na bieżącą wycenę inwestycji emitenta" - podano w komunikacie.

Zwołane przez EBC Solicitors WZ Blue Ocean Media zdecyduje o podwyższeniu kapitału zakładowego.

"Emitent zamierza objąć nowe akcje Blue Ocean Media S.A. w zamian za aktywa, którymi będą pakiety udziałów w spółkach tworzących gry komputerowe. Emitent zakłada, że nabycie tych spółek będzie w każdym przypadku oparte o upublicznioną wycenę lub o wycenę uzyskaną w ramach kampanii crowdfundingu udziałowego" - napisano w komunikacie.

"Akcje obejmowane w ten sposób przez emitenta nie będą przy tym wprowadzane do obrotu na rynku NewConnect w terminie do dnia 30 czerwca 2018 roku" - dodano. (PAP)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki