REKLAMA

Dziewczyna Bonda na sprzedaż. Za 100 mln euro

2021-10-14 11:30
publikacja
2021-10-14 11:30
Dziewczyna Bonda na sprzedaż. Za 100 mln euro
Dziewczyna Bonda na sprzedaż. Za 100 mln euro
fot. Hannah Hombergen/George Lucian / / Cover Images

To superjacht inspirowany towarzyszkami agenta Jej Królewskiej Mości wart jest 100 mln euro. Na pewno ani James Bond ani żaden z jego arcywrogów nie powstydziłby się popłynąć nim w stronę zachodzącego słońca. Statek ma licencję na pływanie i to bardzo szybkie.

Jacht ma 70 metrów i dwa poziomy. Trzykadłubowa konstrukcja daje statkowi dodatkową stabilność podczas dalekomorskich rejsów. Z zewnątrz dominuje elegancka "pistoletowa" szarość, a w środku - przeważa ciemne drewno i złoto. Wnętrze oświetlone jest za pomocą chłodnego światłą, dzięki czemu przywodzi na myśl zdystansowanie, które cechuje 007. 

fot. Hannah Hombergen/George Lucian / Cover Images

Najważniejszą kajutą jest dwupiętrowa sypialnia, z której można przejść na "pływający" balkon. W jej centralnym punkcie znajduje się dwuoobowe łóżko. Co pewnie docenią tylko niektórzy, jest ona tak skonstruowana, że wygłusza zarówno wibracje, jak i odgłos towarzyszące rejsom. Inne pomieszczenia dla towarzyszy podróży zostały umieszczone nad dwoma potężnymi silnikami. 

- Sięgam po inspiracje woskowe, lotnicze, a nawet kosmiczne - przyznaje jeden z pary projektantów George Lucian. Drugim była Hannah Hombergen. 

Niszą dla stoczni wydaje się produkcja "nietypowych jachtów". Wśród takich znajdziemy m.in. luksusową Estellę, która przypomina jeden ze statków kosmicznych rodem z "Gwiezdnych Wojen" czy też  włoski jacht z 200 - metrową... dziurą pośrodku. 

aw

Źródło:
Tematy
Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Komentarze (1)

dodaj komentarz
wazne_pytania
Wszystko dla planety.... A wy, szaraczki, skupcie się na redukowaniu swojej mobilności coby CO2 nie emitować. Najlepiej to nie wcale nie wychodźcie z domu - żyjcie na przemian w pracy zdalnej, grach i streemingowanych serialach.

Powiązane: Popkultura i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki