REKLAMA

Daniel Craig nic nie zapisze dzieciom. "Spadki są niesmaczne"

2021-08-25 15:00
publikacja
2021-08-25 15:00
Daniel Craig nic nie zapisze dzieciom. "Spadki są niesmaczne"
Daniel Craig nic nie zapisze dzieciom. "Spadki są niesmaczne"
fot. Piotr Zajac / / Shutterstock

Obecny majątek Daniela Craiga jest wyceniany na 160 mln dol. Aktor zamierza go albo przehulać, albo oddać przed śmiercią. Tym sposobem jego dwie córki nie zobaczą ani centa. Dlaczego? "Nie zamierzam zostawić wiele moim dzieciom. Spadki są niesmaczne" - zaznaczył w wywiadzie promującym nową odsłonę Bonda. 

Trzeba przyznać agentowi 007, że takiej promocji filmu to nikt się nie spodziewał. "Nie czas umierać" to ostatnia z części, w których główną rolę zagra Daniel Craig. Premiera 25. filmu z tej serii była wielokrotnie przekładana ze względu na pandemię. Być może dlatego aktor, znudzony już pytaniami o agenta Jej Królewskiej Mości, uchylił rąbka tajemnicy, co do swoich planów finansowych. 

53-letni najlepiej zarabiający na świecie aktor stwierdził w wywiadzie dla "Candis" stwierdził, że jest takie powiedzenie: "jeśli umierasz jako bogaty człowiek, mający na koncie miliony, poniosłeś porażkę".

Przytoczył historię amerykańskiego przemysłowca Andrew Carnegie'a, który żył w XIX wieku. Zasłynął on jako twórca wielu instytucji o sporym znaczeniu dla kultury i nauki m.in. 2500 publicznych bibliotek, sali koncertowej w Nowym Jorku Carnegie Hall czy kompleksu szkół technicznych w Pittsburghu, które później przekształciły się w Carnegie Mellon University. Przed śmiercią rozdał cały swój majątek (obecnie jest oceniany na około 300 mld dolarów). Jednocześnie był przeciwnikiem dobroczynności - jego zdaniem najlepsza pomoc dla innych to ułatwienie im dostępu do wiedzy. 

- Nie chcę zostawić wiele następnym pokoleniom - mówił Daniel Craig. - Uważam, że spadki, a już szczególnie czekanie na nie, są niesmaczne. Moja filozofia jest prosta: przehulaj lub rozdaj, zanim stąd odejdziesz. 

Dlatego też aktor planuje zaangażować się w wiele przedsięwzięć charytatywnych. 

Daniel Craig ma dwie córki: 3-letnią z obecną żoną Rachel Weisz i 29-letnią Ellę z poprzedniego małżeństwa. 

Najlepiej zarabiający aktorzy:

  1. Daniel Craig - 100 mln dol. - sequel "Na noże" Netflixa
  2. Dwayne Johnson - 50 mln dol. - "Red One"
  3. Will Smith - 40 mln dol. - "Król Ryszard"
  4. Denzel Washington - 40 mln dol. - "Małe rzeczy"
  5. Leonardo DiCaprio - 30 mln dol. - "Don't look up"
  6. Mark Wahlberg - 30 mln dol. - "Śledztwo Spensera"

Źródło: "Variety"

aw

Źródło:
Tematy
Tanie konto firmowe w rachunkiem walutowym i premią pieniężną

Tanie konto firmowe w rachunkiem walutowym i premią pieniężną

Komentarze (33)

dodaj komentarz
bankster-kreator
Najlepiej zrobić tak, żeby syn czy córka nie był upośledzony. Zablokować majątek prawnie i notarialnie. Załóżmy zostawiasz w spadku 20 baniek. Jak synowi uda się zarobić 0.5 miliona odblokowuje mu się ze spadku 0.5 miliona po dwóch trzech latach. Następnie jak zarobi 2 miliony odblokowuje mu się 2 miliony że spadku Najlepiej zrobić tak, żeby syn czy córka nie był upośledzony. Zablokować majątek prawnie i notarialnie. Załóżmy zostawiasz w spadku 20 baniek. Jak synowi uda się zarobić 0.5 miliona odblokowuje mu się ze spadku 0.5 miliona po dwóch trzech latach. Następnie jak zarobi 2 miliony odblokowuje mu się 2 miliony że spadku który dostaje np. po 4 latach itd. oczywiście wiadomo, że w postaci różnych aktyw bo w papierkach to te 20 milionów będzie nic nie warte po iluś tam latach. No i syn lub córka nie powinna o tym wiedzieć co gdzie kiedy i ile. Jedyną informacją jaką powinna dostać, to to, że jak będzie przedsiębiorczą osobą to coś tam dostanie. Generalnie chodzi o to by syn lub córka stali się osobami przedsiębiorczymi i nie liczyli na żadne spadki bo to ich tylko zepsuje. Jeśli syn lub córka okażą się leniwi to majątek przechodzi na wnuczka w ten sam sposób co przeszedłby na nich.
januszbizensu
Jak zarabiasz na życie przebierając się w ciuszki i udając innych ludzi to wtedy tak, spadki są niesmaczne.
andre92
Ale jesteście naiwni- w Stanach bogaci ludzie zostawiają dzieciom spadków bo od tego płaci się ogromne podatki - zakłada się fundacje (która kierują oczywiście dzieci) lub za życia rozkręca się dla nich interes który po śmierci rodzic przejmują
czarny_bambo
Niech wyda w Polsce. $120 milionow napedzi nam gospodarke po pandemi :)
zbyszek_
Powinien doradzac tym rodzinom milionerow...
po_co
Jego pieniądze, jego dzieci, jego sprawa. To oni muszą z nim żyć na szczęście nie ja :)
pozhoga odpowiada po_co
To byłaby jego sprawa - gdyby siedział cicho. Niestety, z bliżej nieznanych powodów postanowił podzielić się swoją ,,mądrością" ze światem i trochę go popsuć.
wrazicki
Zrobić sobie dziecko a potem nie przekraczać mu majątku gdy dorośnie i zmądrzeje - no swietny pomysł.

"Dać mu wędkę a nie rybę" taaa a kto go sprowadził na świat?
prs
Wrazicki..

Jezeli zyja, zapytaj rodzicow czy byles chciany, powaznie - proponuje osobno.. - to raz..
Dwa - chcesz byc (finansowo) "tacy jak oni", posiadac "az takie osiagniecia"? Sam sobie odpowiedz.
Trzy, mowa jest o doroslych juz ludziach, 29 lat i ciagle przy cycu, to zrozumiale, nie o 3 letnich
Wrazicki..

Jezeli zyja, zapytaj rodzicow czy byles chciany, powaznie - proponuje osobno.. - to raz..
Dwa - chcesz byc (finansowo) "tacy jak oni", posiadac "az takie osiagniecia"? Sam sobie odpowiedz.
Trzy, mowa jest o doroslych juz ludziach, 29 lat i ciagle przy cycu, to zrozumiale, nie o 3 letnich dzieciach "potrzebujacych opieki"..

Powiązane: Popkultura i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki