Dunkin’ Donuts wraca do Polski, jesienią pierwsza kawiarnia

2015-07-22 14:10
publikacja
2015-07-22 14:10
Materiały dla mediów

Znana sieć kawiarnia Dunkin’ Donuts ponownie zamierza spróbować swoich sił na polskim rynku. Firma zamierza otworzyć w ciągu kilku lat przynajmniej 44 kawiarnie. Pierwszy lokal ma powstać w Warszawie jeszcze jesienią tego roku - informuje polski przedstawiciel marki.

(Materiały dla mediów)

Wcześniej firma działała w Polsce przez sześć lat do roku 2002.

"Kontynuując strategię ekspansji Dunkin' Donuts w całej Europie, mamy przyjemność zapowiedzieć nasze wejście na rynek polski" – mówi Paul Twohig, prezes, Dunkin’ Donuts na Stany Zjednoczone i Kanadę oraz Dunkin’ Donuts & Baskin-Robbins na Europę i Amerykę Łacińską.

"Polska charakteryzuje się dynamicznym rozwojem kultury picia kawy, a rynek stale się rozrasta, dlatego szacujemy, że propozycja Dunkin’ Donuts spotka się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród naszych polskich klientów. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z grupą osób z firmy Varsovia Food Company, które mają duże doświadczenie w branży i świetny plan na rozwój marki w Polsce" - dodaje Twohig.

Dunkin’ Donuts posiada obecnie ponad 11 300 kawiarni w 37 krajach na całym świecie. Ponad 180 z tych lokalizacji znajduje się w Europie (w Austrii, Bułgarii, Danii, Niemczech, Luksemburgu, Hiszpanii, Szwecji oraz Wielkiej Brytanii).

W Polsce kawiarnie Dunkin’ Donuts będą serwować między innymi kultowe amerykańskie pączki, bajgle, muffiny, croissanty, kanapki i różnego rodzaju przekąski, a także gorące oraz mrożone kawy, różnorodne herbaty oraz charakterystyczne mrożone Coolatty.

Firma zapowiada, że oferta kawiarni zostanie uzupełniona o regionalne produkty.

Firma Dunkin’ Donuts powstała w roku 1950. Kawiarnie te są ulubionymi tego typu lokalami Amerykanów. Firma przez dziewięć lat z rzędu zdobywała pierwsze miejsce za lojalność konsumentów w kategorii "kawa" w rankingu Brand Keys.(PAP)

pif/ osz/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~tin_foil_hat
za plastikowe słodycze to ja dziękuję

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki