REKLAMA

Dom za 1 euro. Dwie godziny od Pompejów

2020-01-23 13:51
publikacja
2020-01-23 13:51

We włoskim miasteczku Bisaccia domy za 1 euro – ciekawa odmiana w porównaniu z cenami nieruchomości na polskim rynku. Posiadłości na Półwyspie Apenińskim trzeba jednak wyremontować, zanim będzie można się wprowadzić.

Domy we Włoszech szukają właścicieli / fot. Getty Images / National Geographic

Włoskie miasteczka walczą z odpływem mieszkańców. Sprzedają opuszczone i wymagające remontu posiadłości za 1 euro. W Bisacci na nowych właścicieli czeka 90 domów. Symboliczna kwota wiązała się przeważnie z dodatkowymi warunkami jak w przypadku Sambuce - remont kosztował minimum 15 tys. euro

W przeciwieństwie do sycylijskich domów władze miasteczka Bisaccia nie oczekują remontu posiadłości w określonym czasie. Potencjalni nabywcy nieruchomości nie muszą przedstawiać planu jej zagospodarowanie oraz wpłacać kaucji jak w Sambuca di Sicilia ani dokonywać remontu za określoną kwotę.

Bisaccia położona jest dwie godziny drogi od Pompejów na zachód oraz mniej niż 120 minut od Bari położonego na wschodnim wybrzeżu Włoch. Podobnie jak Ollolai boryka się z odpływem ludności. Domy na sprzedaż w Bisacci znajdują się w najstarszej części miasta, położone są wzdłuż jednej ulicy. 

Zamiast sprzedawać domy za 1 euro, władze Cammarata przyjęły inną strategię. Burmistrz sycylijskiego miasteczka oddawał posiadłości za darmo. Właściciel musiał w ciągu trzech lat wyremontować nieruchomość, przedstawić plan budowy oraz wpłacić 5 tys. euro kaucji.

DF

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
piotr76
To żadne okazje, choć ogólnie nieruchomości we Włoszech są bardzo drogie i wielu ludzi na nie zwyczajnie nie stać. Haczyk jest w tym, że te rozdawane domy są na totalnym zadupiu gdzie nie ma praktycznie możliwości zarobkowania. I druga rzecz, nawet ważniejsza: we Włoszech jest sporo terenów zagrożonych osunięciami To żadne okazje, choć ogólnie nieruchomości we Włoszech są bardzo drogie i wielu ludzi na nie zwyczajnie nie stać. Haczyk jest w tym, że te rozdawane domy są na totalnym zadupiu gdzie nie ma praktycznie możliwości zarobkowania. I druga rzecz, nawet ważniejsza: we Włoszech jest sporo terenów zagrożonych osunięciami ziemi, trzęsieniami czy w niebezpiecznie bliskiej odległości od wulkanów. A to konkretne miasteczko zostało mocno zniszczone trzęsieniem ziemi w 1980.

marianpazdzioch
Od trzęsienia zawalił się nawet most w Genui, dużym mieście, więc jest to problem znacznego obszaru Włoch, nie tylko zapadłej prowincji. a jak ktoś np. pracuje zdalnie, albo chce rozkręcić turystykę, to ma dom w jednym z najlepszych krajów na świecie do życia prawie za darmo.
nonnn
niestety taka prawda nikt nie chce mieszkac na pustkowiu ze starszyzna. a szybciej postawi sie nowy dom , jak wyremontuje smierdzaca rudere.
rad77
Przestroga dla tych, którzy uważają, że długoterminowo na nieruchomościach się zawsze zyskuje
kerad_
Myślę że jakbyś przejechał się po polskich wsiach to też byś znalazł taką okazję. Ale jak będą w Rzymie rozdawać to się z Tobą zgodzę :-)

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki