Włochy: masowy odzew ze świata na ogłoszenie o sprzedaży domów za 1 euro

Trzysta wniosków i sto tysięcy e-maili - taki jest dotychczasowy odzew ludzi z całego świata na rozpowszechnioną w zagranicznych mediach informację o tym, że w miasteczku Sambuca na Sycylii można kupić dom za 1 euro pod warunkiem, że się go wyremontuje.

(fot. Nanisimova / YAY Foto)

Od miesięcy władze miasteczka, uznanego w 2016 roku za najpiękniejsze we Włoszech, podejmowały starania, by sprzedać 40 opuszczonych tamtejszych domów komunalnych i 400 prywatnych.

Tymczasem, jak zauważa prasa, wystarczyły informacje w amerykańskiej telewizji i brytyjskiej gazecie, rozpowszechnione następnie przez inne media, by mały urząd został zasypany korespondencją od osób zainteresowanych z całego świata i proszących o dodatkowe informacje. Napłynęło 100 tysięcy e-maili. Również telefon nie przestaje tam dzwonić. Niektórzy przyjeżdżają od razu osobiście, np. z Nowego Jorku i Dubaju.

Władze sycylijskiej miejscowości, które zmagają się w tych dniach z rekordową falą zainteresowania ze strony potencjalnych klientów tłumaczą im, że warunkiem zakupu domu za 1 euro jest zobowiązanie się do jego wyremontowania za co najmniej 15 tysięcy euro.

Zainteresowanie zakupem domów w Sambuca wyraziły osoby z Wielkiej Brytanii, Argentyny, Norwegii, Danii, Izraela i innych krajów.

Z Rzymu Sylwia Wysocka

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 dziki_losos

No to będzie wysyp nowych lokali na booking.com i AirBnB...

! Odpowiedz
3 14 jasiek2017

Powielane teksty nt domow za 1 euro czy doplat 10 tys euro za zamieszkanie we Wloszech SA KLAMSTWEM ! Nie ma zadnych domow za euro itp. Kilku urzednikow z wlaskich miasteczek wpadlo na pomysl FAKE NEWSow aby za darmo rozreklamowac swoje miejscowosci !

Sami mowia, ze nie moga dysponowac cudza wlasnoscia nawet jezeli stoi pusta 20 lat.

Prawie wszyscy dali sie nabrac.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
38 14 do_niczego

Ale co najmniej za15 tys euro trzeba ten dom wyremontować taki jest warunek zakupu.Przy polskich zarobkach rzędu 600 euro miesięczie,1 euro to i tak majątek a gdzie jeszcze remont.Czyli większości polaków nie stać na taki dom.

! Odpowiedz
7 39 jasiek2017

Wprost idealna okazja do zakupu domu na wakacje

! Odpowiedz
6 11 do_niczego

Wymieniaj złotówki na euro i kupuj

! Odpowiedz
2 4 jasiek2017 odpowiada do_niczego

okazalo sie, ze to FAKE NEWSy

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne