REKLAMA
NIE PRZEGAP

Dodatek węglowy mocno dzieli opinię publiczną [Sondaż]

2022-08-05 06:53
publikacja
2022-08-05 06:53
Dodatek węglowy mocno dzieli opinię publiczną [Sondaż]
Dodatek węglowy mocno dzieli opinię publiczną [Sondaż]
fot. Steve Morfi / / Shutterstock

Pomysł PiS na dodatek węglowy w pierwotnej wersji, czyli tylko dla gospodarstw domowych, w których źródłem ogrzewania jest węgiel, dobrze ocenia łącznie 48,3 proc. ankietowanych. Przeciwnego zdania jest 46 proc. - wynika z sondażu opublikowanego w piątkowej "Rzeczpospolitej".

Senat zgłosił w czwartek poprawki do ustawy o dodatku węglowym, rozszerzając zakres gospodarstw domowych uprawnionych do otrzymania dodatku w wysokości 3 tys. zł. Prawdopodobnie w piątek Sejm będzie nad nimi głosować.

Tymczasem piątkowa "Rz" opublikowała sondaż, w którym zapytała respondentów o to, jak ocenią dodatek węglowy w pierwotnej wersji, czyli tylko dla gospodarstw domowych, w których źródłem ogrzewania jest węgiel.

Zdecydowanie dobrze ten pomysł oceniło 21,5 proc. pytanych, 26,8 proc. - raczej dobrze. Zdecydowanie źle o takim rozwiązaniu opowiedziało się 29,5 proc. osób, a 16,5 proc. - raczej źle. Niezdecydowanych było 5,7 proc.

Sondaż dla "Rz" wykonał IBRIS 29-30 lipca na próbie 1 100 respondentów.

szz/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Komentarze (25)

dodaj komentarz
arzab
Najbardziej odpowiedzialni i zatroskani o czyste powietrze zostali po raz kolejny oszukani przez Rządzących nieudoli ! Najbardziej docenieni zostali ci, którzy kopcą i smrodzą najwięcej ! Niech mi jeszcze teraz jakaś partyjna kreatura powie, że to jest normalne państwo !
lipsk
Szkoda ujadać. Jak dają to brać jak biją to uciekać. Stara zasada.
inwestor.pl
Czy wyjdziesz na ulicę i dołączysz do protestów, których celem będzie obalenie drukarzy pieniędzy jak zobaczysz rachunek droższy o kilkaset procent zimą?

Zielony - TAK
Czerwony - NIE

(SONDA)
lipsk
myślisz o N.Y i FED czy EBC w Brukseli ? Bo nasz NBP to jakby drukował i drukował to na ceny surowców w dolarach ma wpływ żaden. Węgla też.
zenonn odpowiada lipsk
Spiskowych teorii dostatek.
"Daj mi kontrolę nad podażą pieniądza narodu i nie będzie mnie obchodzić kto tworzy jego prawa."
https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2022/03/ukryta-historia-niesamowitego-zla-chazarskiej-mafii-the-hidden-history-of-the-incredibly-evil-khazarian-mafia-2/comment-page-1/
baibina
Od drukowania pieniedzy węgla na skladach nie przybedzie, najwyzej pieniędzy w kieszeniach włascicieli skupów węgla i sklepów monopolowych. To nie jest dodatek węglowy tylko korkowy!
ministerprawdy
Dzielić Polaków i napuszczać: jednym dać, innym zabrać. Tak na prawdę do wszystkim zabrać a niektórym trochę oddać. Pamiętajcie: napuszczanie jednych na drugich to kanalizowanie przez władzę gniewu ludu którego władza boi się najbardziej. Jak przy dawidzie: mega kasę dostały wąskie grupy a wielu wpadło w nędzę. Tu podobnie. W rząd Dzielić Polaków i napuszczać: jednym dać, innym zabrać. Tak na prawdę do wszystkim zabrać a niektórym trochę oddać. Pamiętajcie: napuszczanie jednych na drugich to kanalizowanie przez władzę gniewu ludu którego władza boi się najbardziej. Jak przy dawidzie: mega kasę dostały wąskie grupy a wielu wpadło w nędzę. Tu podobnie. W rząd sztucznie wywołuje kryzysy. Węgiel premier zablokował ale gaz płynie, futra jadą, złoto , kawior diamenty również. Tu chodzi o wywoływanie kryzysów żeby bohatersko bez liczenia się kosztami z nimi walczyć. Inflacja to wspaniałe narzędzie do wdrażania nowych ładów.
zoomek
Te kreatury z rzadòw (nie tylko Polski to dotyczy) n8e są nieśmiertelne i nie mam na myśli zgonu z przyczyn naturalnych.
zenonn odpowiada zoomek
Od wieków nikt im krzywdy nie zrobił.
"W 1917 r. zgromadzili swoją armię KM, bolszewików, zinfiltrowali i przejęli Rosję, z zimną krwią zamordowali cara i jego rodzinę"
"My weźmiemy władzę, a wy Polacy pójdziecie z torbami"

Powiązane: Ogrzewanie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki