REKLAMA

Dino rozpocznie budowę nowego centrum dystrybucyjnego

2023-05-29 14:00
publikacja
2023-05-29 14:00

Zarząd Dino Polska podjął decyzję w sprawie rozpoczęcia budowy nowego centrum dystrybucyjnego spółki w miejscowości Bolewicko w województwie wielkopolskim - poinformowało Dino w komunikacie. Szacowane nakłady inwestycyjne wyniosą ok. 130 mln zł netto.

Dino rozpocznie budowę nowego centrum dystrybucyjnego
Dino rozpocznie budowę nowego centrum dystrybucyjnego
fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / / Bankier.pl

"Szacowane nakłady inwestycyjne wyniosą około 130 mln zł netto i zostaną sfinansowane ze środków własnych spółki. Celem nowego centrum dystrybucyjnego będzie obsługa dostaw towarów do rosnącej liczby sklepów Dino i wsparcie dalszej ekspansji geograficznej sieci" - napisano.

Spółka oczekuje, że zakończenie inwestycji nastąpi w pierwszym półroczu 2024 r.

Jak podano, w związku z inwestycją spółka będzie zawierała szereg umów z niezależnymi od niej podmiotami wyspecjalizowanymi w realizacji takiej inwestycji, w tym z podmiotem, który będzie pełnił rolę generalnego wykonawcy.

"Inwestycja będzie polegała na kompleksowej budowie i wyposażeniu m.in. mroźni, chłodni, magazynów z kontrolowaną temperaturą, magazynu suchego oraz części socjalno-biurowych wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną, drogami wewnętrznymi i miejscami parkingowymi. Planowana łączna powierzchnia magazynowa centrum dystrybucyjnego wyniesie ok. 45 tys. metrów kwadratowych" - dodano.

alk/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Potrzebujesz niezawodnego połączenia            z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Potrzebujesz niezawodnego połączenia z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki