REKLAMA

"NYT": Deutsche Bank i inne korporacje zrywają współpracę z biznesowym imperium Trumpa

2021-01-12 12:36
publikacja
2021-01-12 12:36
fot. Vyacheslav Prokofyev / FORUM

Największy kredytodawca przedsięwzięć Donalda Trumpa, Deutsche Bank, nie będzie już z nim współpracować - napisał dziennik "New York Times". To kolejny cios dla biznesowych perspektyw Trumpa w następstwie szturmu jego zwolenników na Kapitol.

Według "NYT", który powołuje się na źródło zbliżone do banku, władze korporacji zdecydowały, że nie będą w przyszłości uczestniczyć w przedsięwzięciach Trump Organization.

Dziennik podkreśla, że Deutsche Bank był głównym źródłem z finansowania jego biznesowych przedsięwzięć i jedną z nielicznych dużych instytucji finansowych, które nie przestały robić z nim interesów po serii bankructw jego biznesów w latach 90. i na początku XXI w. Trump zadłużył się wobec banku na ponad 300 mln dolarów, a termin płatności pożyczek przypada na najbliższe kilka lat.

Decyzję o zaprzestaniu współpracy podjął też inny kredytodawca Trump Organization, Signature Bank, którego władze wezwały Trumpa do ustąpienia z urzędu prezydenta i zapowiedziały, że nie będą robić interesów z żadnym z kongresmenów zaangażowanych w działania na rzecz unieważnienia wyników wyborów prezydenckich w USA.

W ubiegłym tygodniu serwis Shopify zawiesił internetową sprzedaż sklepów związanych z Trumpem, zaś największe stowarzyszenie golfowe PGA zapowiedziało rezygnację z turnieju planowanego na 2022 r. w jednej z posiadłości Trumpa w New Jersey. Według "NYT" jest to spory cios dla biznesowych perspektyw prezydenta, który wiele zainwestował w ośrodki golfowe na całym świecie. Stanowią one około jednej trzeciej przychodów Trump Organization. Źródła dziennika twierdzą, że prezydent był "załamany" decyzją PGA, bo osobiście przez wiele lat zabiegał o organizację turnieju.

Konsekwencje odczuć mogą również polityczni sojusznicy Trumpa. Część największych amerykańskich korporacji, takich jak Coca-Cola, Marriott, AT&T i Morgan Stanley, ogłosiła w ostatnich dniach, że zawiesi wpłaty na kampanie wyborcze polityków dążących do unieważnienia wyników wyborów prezydenckich.

osk/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (66)

dodaj komentarz
open_mind
No to w USA się zaczyna: Najlepszy prawnik PBS mówi, że rząd powinien zbudować `` obozy oświecenia '' i usunąć dzieci z domów wsparcia Trumpa.
„ Amerykanie są tak cholernie głupi ”, powiedział główny radca prawny PBS Michael Beller, który rozmawiał z jednym z tajnych dziennikarzy partyzantki Projektu
No to w USA się zaczyna: Najlepszy prawnik PBS mówi, że rząd powinien zbudować `` obozy oświecenia '' i usunąć dzieci z domów wsparcia Trumpa.
„ Amerykanie są tak cholernie głupi ”, powiedział główny radca prawny PBS Michael Beller, który rozmawiał z jednym z tajnych dziennikarzy partyzantki Projektu Veritas. „Wiesz, że większość ludzi jest głupia”.I pomyśleć, że PBS jest finansowany z dolarów naszych podatników.

„ Dzieci, które dorastają, nie wiedzą nic poza Trumpem, przez cztery lata musicie się zastanawiać, jak będą (Trump wspierając dzieci) ” - powiedział Beller tajnemu dziennikarzowi. „ Będą (zwolennicy Trumpa) wychowywać pokolenie nietolerancyjnych, okropnych ludzi - okropne dzieciaki. ”

Beller sugeruje odebranie dzieci rodzicom, którzy wspierali Trumpa, a następnie wysłanie ich do obozów oświecenia.


Pomysł ten jest podobny do tego, co faktycznie dzieje się w Chinach, kiedy Komunistyczna Partia Chin terroryzuje ludność muzułmańską ujgurską i przenosi ją do rzekomych obozów „reedukacji”.

Beller musi zostać zwolniony przez PBS. Moja córka ogląda PBS i już jej nie będzie. To jest absolutnie nie do zniesienia.

Och, Beller powiedział również, że jeśli „nawet jeśli Biden wygra, pójdziemy po wszystkich republikańskich wyborców, Homeland Security zabierze ich dzieci…”

Witajcie w najgorszym koszmarze Ameryki.
itso_empty2
jest zawsze alternatywa różnorodność polityczna koniec z dualizmem partyjnym myślę ze zmiana w sam raz dla USA dla zabicia czasu
jeyxxx
O ile dobrze pamiętam to Deutsche Bank jeszcze nie wyszedł z kłopotów finansowych ze wzgledu na bankowość inwestycyjną. Ciekawe czy nowa administracja ich nagrodzi gdy wpadna w kolejne tarapaty ?
open_mind
Na komunistylewakanogę: Forbes ostrzega firmy przed zatrudnianiem „ludzi ” z administracji Trumpa. Do czego ten zamordyzm prowadzi, do systemu pana z charakterystycznym wąsikiem ?
itso_empty2
maja zostać bezrobotnymi i bezdomnymi to chyba w Kalifornii wychodzi najlepiej
kamikaze351
No i pięknie. Jutro idę wypowiedzieć umowę prowadzenia konta Deutsche Bankowi.

Dla zasady. Bank nie powinien być instytucją polityczną.
_merit
Gdzie masz najbliższy oddział? Pewnie w Kreuzberg :)
pstrzezek
Nie rób tego proszę. Bo przez to upadną i będziesz ich miał na sumieniu
demeryt_69
Deutsche Bank Polen już dawno temu został przejęty przez Banco Santander Polonia.
ractaros96
Ja to rozszerzę - żadna prywatna firma nie powinna mieć prawa do bycia prokuratorem, sędzią i ławą przysięgłych w jednej osobie. Szczególne te duże firmy, które ilość posiadanej władzy kusi, aby z niej korzystać.

Powiązane: Protesty i zamieszki w USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki