Darmowy kredyt konsolidacyjny w karcie kredytowej Citi Simplicity

Kredyt konsolidacyjny – czyli kredyt na spłatę kilku innych zobowiązań - wcale nie musi być czarną magią. Szczególnie, jeśli przyjmie on wygodną formę zadłużenia na karcie kredytowej i dodatkowo nie trzeba za niego płacić ani grosza odsetek czy prowizji.

(fot. Marek Skorupski / FORUM)

Wokół kredytów konsolidacyjnych krąży wiele mitów i samo hasło może nie kojarzyć się zbyt dobrze. Co jednak, jeśli wszystkie dotychczasowe zobowiązania uda się zamknąć w rachunku karty kredytowej? Takie rozwiązanie proponuje właśnie Citi Handlowy w ramach oferty specjalnej popularnej karty Citi Simplicity.

Jak pozbyć się kilku kredytów?

Sama idea tego rozwiązania jest  znanym na rynku i prostym rozwiązaniem - może skutecznie pomóc zrewidować miesięczny budżet domowy. Jeśli zaciągnięte kredyty zaczynają już nieco przytłaczać comiesięcznymi ratami, ściągnięcie wszystkich zobowiązań w jedno może z pewnością poprawić rodzinny bilans.

Sam kredyt konsolidacyjny jest jednak drogi. Oczywiście nie ulega wątpliwości, że spięcie kilku kredytów w jeden będzie bolało mniej (jedna rata będzie niższa niż suma poprzednich), ale wiąże się to z wydłużeniem spłaty kredytu. Koniec końców, kredytobiorca w sumie zapłaci więcej odsetek, a więc i koszt całkowity kredytu będzie wyższy. To z tego może wynikać ewentualna niechęć do takiego typu kredytowania.

To oczywiście nie dziwi – nikt nie chce dopłacać do już i tak ciążących na duszy i portfelu odsetek. Pomijając jednak korzyści dla bieżących dochodów (miesięcznie będzie ich do wykorzystania więcej, bo rata nowego kredytu będzie niższa), to może się też udać spłacić poprzednie kredyty sprawniej i przede wszystkim taniej.

Rozwiązaniem, które to umożliwia jest spłacenie kredytów z wykorzystaniem limitu na karcie kredytowej.

Kredyt w karcie zaklęty

Proces jest bardzo prosty – składamy wniosek o wydanie karty kredytowej w banku. Instytucja dokonując oceny naszej zdolności kredytowej wylicza, z jakiej puli środków możemy maksymalnie korzystać na rachunku karty.

Citi Handlowy w ramach oferty „Uwolnij swój świat z Kartą Kredytową Citi Simplicity” udostępnia przyznany limit kredytowy nie tylko do bieżących wydatków, ale też do spłaty poprzednich zobowiązań. Zapewnia przy tym, że pieniądze niezbędne na spłatę poprzednich kredytów przeleje na wskazany rachunek w ciągu dwóch dni roboczych. Klient otrzymując środki na swoje konto, samodzielnie reguluje zobowiązania z innych banków i firm finansowych.

Ale co dalej? Spłata poprzednich zadłużeń nie sprawia, że problem znika. Aktualna oferta Citi Simplicity rozwiązuje częściowo i ten problem – pożyczony kapitał nadal pozostaje do spłaty, ale przynajmniej bez dodatkowych odsetek. RRSO – czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania wynosi 0% - to oznacza, że kredytobiorca nie ponosi żadnych kosztów związanych z udzieleniem kredytu. Nie ma ani oprocentowania, ani prowizji. Klient musi jedynie wybrać okres, w którym spłaci wykorzystaną część limitu kredytowego na karcie.

Jak to działa w praktyce? Załóżmy, że świeżo upieczony student kupił przed rozpoczęciem roku akademickiego na kredyt laptop, który będzie mu niezbędny w nowym miejscu do nauki. Przy okazji spłaca jeszcze kredyt ratalny zaciągnięty wcześniej na smartfon. W studenckim mieszkaniu okazuje się jednak, że przydałoby się doposażyć pokój o biurko i wygodniejsze krzesło. Budżet miesięczny oczywiście jest już na tyle obciążony, że ciężko z niego wyciągnąć pieniądze na meble. Korzystając z karty kredytowej może przeznaczyć część przyznanego limitu zadłużenia na spłatę poprzednich zobowiązań, a pozostałą kwotę wydać bezpośrednio w sklepie meblowym.

Spłata „kredytu konsolidacyjnego” może zostać rozłożona nawet na 12 rat i w przypadku tej kwoty student nie zapłaci ani odsetek, ani prowizji.

Darmowa konsolidacja i darmowa karta w jednym

Sama atrakcyjność finansowania to jedno – sama karta poza możliwością przeznaczenia części limitu na darmowy kredyt jest wciąż tą samą Citi Simplicity, która od kilku lat zdobywa statuetki Złotego Bankiera w kategorii „Najlepsza karta kredytowa”. Klienci nadal korzystają z niej całkowicie za darmo – to jedyna karta na rynku, od której nie są naliczane żadne opłaty roczne za użytkowanie bez względu na poziom wydatków miesięcznych lub liczby wykonanych transakcji.

Jak to się ma do zakupów naszego studenta z przykładu powyżej? Otrzyma od darmową kartę i darmowy kredyt konsolidacyjny z rachunku karty. Nadal standardowe warunki dotyczą jednak spłaty bieżących zobowiązań. Oznacza to, że w przypadku przekroczenia okresu bezodsetkowego karty po zakupie mebli w sklepie, Citi Handlowy będzie naliczał 10 proc. odsetek w skali roku do momentu spłaty kwoty, jaką wydał na doposażenie pokoju. Stanie się to jednak nawet dopiero po 56 dniach od wydania pieniędzy kartą.

Żeby móc skorzystać z oferty „Uwolnij swój świat z Kartą Kredytową Citi Simplicity”, trzeba jednak spełnić kilka warunków. Karta dostępna jest dla pełnoletnich klientów, którzy zarabiają min. 1200 zł (netto) w jednej firmie od co najmniej 3-miesięcy. Prowadzący działalność gospodarczą również mogą wnioskować o Citi Simplicity, ale muszą ją mieć zarejestrowaną od co najmniej 2 lat i czerpać z niej min. 2500 zł dochodu miesięcznie. Należy oczywiście również zostać pozytywnie ocenionym przez bank w zakresie zdolności kredytowej. Nowi klienci z najlepszą oceną będą mogli skonsolidować nawet 10 000 zł.

Materiał partnera

Advertisement
Źródło: Materiał partnera
Polecane
Najnowsze
Popularne