DM BZ WBK obniżył rekomendację dla ING BSK do "sprzedaj", cenę docelową podniósł do 215,3 zł

Analitycy DM BZ WBK, w raporcie z 5 lutego obniżyli rekomendację dla ING BSK do "sprzedaj" z "trzymaj", cenę docelową podnieśli do 215,3 zł z 207,1 zł.

Raport wydano przy kursie 219,5 zł, a w poniedziałek o godz. 12.28 akcje te kosztują 202,5 zł.

"Uważamy, że według konsensusu prognozy zysków na rok 2018 są zawyżone (zakładane średnie zyski kwartalne w wysokości 416 mln zł, +20 proc. rdr) i będą musiały zostać skorygowane" - napisano w raporcie.

"Ponadto w kolejnych latach wzrost zysku na akcję może również rozczarować, biorąc pod uwagę dość małą wrażliwość marży odsetkowej netto banku na stopy procentowe" - dodano.

Prognozy zysków analityków DM BZ WBK na lata 2018–2020 są o 6–7 proc. niższe od konsensusu.

"Uważamy, że wzrost portfela kredytów i wzrost bilansu w latach 2018–2019 (10 proc./7 proc. CAGR) przełoży się na zasadniczo solidny (15-proc.), ale słabszy od rynkowego wzrost zysku na akcję. W związku z tym nie widzimy uzasadnienia dla obecnej premii dla wskaźnika P/E 11 proc./20 proc. dla zysków na lata 2018/19" - napisano w raporcie.

DM BZ WBK prognozuje, że w 2018 roku zysk netto ING BSK wyniesie 1,564 mld zł (bez zmian względem poprzedniego szacunku). Natomiast w 2019 r. wyniesie 1,847 mld zł, (o 1 proc. więcej niż poprzedni szacunek). (PAP Biznes)

kat/ osz/

Źródło: PAP Biznes
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.

Przemek Barankiewicz - Redaktor naczelny portalu Bankier.pl

Jesteśmy najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów, a nie musisz płacić za nasze treści. To możliwe tylko dzięki wyświetlanym przez nas reklamom. Pozwól nam się dalej rozwijać i wyłącz adblocka na stronach Bankier.pl

Przemek Barankiewicz
Redaktor naczelny portalu Bankier.pl