REKLAMA

DM BOŚ podnosi cenę docelową PKN Orlen do 75 zł, podtrzymuje "kupuj"

2021-01-26 09:44
publikacja
2021-01-26 09:44
fot. ANGHI / Shutterstock

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 18 stycznia, podnieśli cenę akcji PKN Orlen do 75 zł z 66 zł, podtrzymując zalecenie "kupuj''.

Raport wydano przy kursie 61,7 zł.

"Podwyższamy nasze prognozy finansowe i wycenę spółki po uwzględnieniu trzech czynników. Po pierwsze, oczekujemy wyższych premii lądowych niż oczekiwaliśmy wcześniej; po drugie, oczekujemy poprawy wyników segmentu petrochemicznego i, po trzecie, przyjęliśmy w modelu wyższe ceny gazu (efekt negatywny)" - napisano w raporcie.

Ponadto, spółka podoba się analitykom także z punktu widzenia okazji krótkoterminowej.

"Przede wszystkim PKN daje dobrą ekspozycję na optymistyczne zachowanie światowych rynków akcji i na rosnące nadzieje na stopniowe opanowanie pandemii za pomocą szczepionek. Po drugie, walory spółki wydają się dobrą inwestycją krótkoterminową zważywszy na utrzymujący się trend w strategii rotacji sektorów (naszym zdaniem, tzw. akcje typu „value” mogą w dalszym ciągu zachowywać się lepiej niż tzw. akcje typu „growth” w najbliższym czasie)" - dodano.

DM BOŚ prognozuje, że PKN Orlen wypracuje w tym roku 8,68 mld zł skorygowanej EBITDA LIFO, 8,88 mld zł EBITDA przy sprzedaży na poziomie 103 mld zł.

Autorem rekomendacji DM BOŚ jest Łukasz Prokopiuk. Pierwsze rozpowszechnienie rekomendacji nastąpiło 19 stycznia, o godz. 7.20.

Depesza PAP jest skrótem raportu DM BOŚ. W załączniku do depeszy znajduje się plik PDF z wymaganymi prawem informacjami DM BOŚ. (PAP Biznes)

pel/ gor/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

38295587_PKN_Orlen_2_FU_4_2021_DM_BOŚ disclaimer prasa.pdfpdf
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki