Czy to początek wojny na bankomaty?

Miniony tydzień w finansach: Euronet wychodzi przed szereg z nową loterią, Idea Bank pomaga w założeniu firmy, rachunek w kilka kliknięć w BOŚ Banku.


Ostatnie dni maja mijają spokojnie – w bankowości bez większych sensacji i znaczących ruchów w ofercie banków. Nowością jest za to loteria sieci bankomatów Euronet, w której osoby wypłacające pieniądze mogą zyskać bonusowy banknot.

Wypłacasz 100 złotych – masz szansę wziąć dwa razy więcej


Skorzystać z oferty może każdy posiadacz karty debetowej czy kredytowej – nieważne, czy za transakcję zapłaci czy nie. Posiadacz karty płatniczej, który wypłaci 50 lub 100 złotych, może załapać się na jeden z 2241 bonusów. Dodatek ucieszy każdego – wypłacana kwota może zostać zwiększona o dodatkowy 100 złotowy banknot. Szczęśliwcem będzie co trzytysięczna osoba wypłacająca gotówkę.Obecnie na terenie całej Polski znajduje się ponad 2000 bankomatów Euronetu. Maszyny można znaleźć między innymi w oddziałach pięciu instytucji: Lukas Banku, MultiBanku, Raiffeisen Banku, Alior Banku i Getin Noble Banku. Czas pokaże, czy loteria przyniosła spodziewane efekty i czy inne firmy pójdą w ślady Euronetu, zachęcając dodatkowymi bonusami do korzystania z konkretnych bankomatów. Istotne jest także to, jak zareagują banki, jeśli na promocję sieci odpowiedzą także inne firmy i klienci będą wypłacać często niższe kwoty.

Idea Bank pomaga startującym firmom


Na przekór rządowym obietnicom, Idea Bank zapowiedział, że założenie firmy w jednym okienku będzie możliwe. Uproszczone procedury, dzięki którym młody przedsiębiorca zaoszczędzi sporo czasu, mają ruszyć w Idea Banku z początkiem czerwca.

Przypomnijmy, że rządowy pomysł „jedno okienko” miał znacząco ułatwić proces zakładania firmy. Miało być szybciej, prościej, omijając przy tym zbędne formalności. Wyszło.... Kiepsko. Rozkręcający własny biznes wciąż musi odwiedzić nie tylko urząd skarbowy, ale też urząd gminy i ZUS. Teoretycznie. W praktyce liczba okienek, które trzeba odwiedzić, może wzrosnąć.

Kilka kliknięć i rachunek w BOŚ Banku założony


W tym tygodniu Bank Ochrony Środowiska polepszył funkcjonalność rachunku osobistego. Jak reklamuje instytucja, klient bez wychodzenia z domu, omijając przy tym papierowe formalności, może założyć konto. Wystarczy komputer, telefon i dostęp do internetu.

Ulepszona wersja Konta bez Kantów kierowana jest do osób posiadających rachunki w innych bankach. Klient musi wypełnić formularz zamieszczony na stronie banku, poczekać na telefon od konsultanta, który sprawdzi poprawność danych i konto jest założone. Umowę ROR-u klient otrzymuje mailowo, wraz z identyfikatorem do bankowości elektronicznej.

Cechą charakterystyczną Konta bez Kantów jest możliwość zyskania dodatkowych pieniędzy dzięki aktywnemu korzystaniu z produktu. Przykładowo, klient zyska po 1 zł w zamian za dokonanie transakcji kartą debetową Maestro za pełne 100 złotych; zrealizowanie przelewów z wyjątkiem transferów zasilających telefony komórkowe. Maksymalna wysokość premii w miesiącu nie może przekroczyć 60 złotych.

Hanna Braun,
Bankier.pl

Hanna Hylińska

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Aga

Nie wszystkie bankomaty Euronetu objęte są promocją. Trzeba sobie sprawdzić na stronie Euronetu, tam jest lista. Ja mam najbliżej do bankomatu w Alior banku i jego akurat na liście nie ma.

!
Polecane
Najnowsze
Popularne