REKLAMA

Czerwińska: Propozycja ws. OFE - w przyszłym roku

2018-12-07 11:30
publikacja
2018-12-07 11:30

W 2019 roku pojawi się propozycja dotycząca przyszłości Otwartych Funduszy Emerytalnych - powiedziała w piątek minister finansów Teresa Czerwińska.

/ fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

"Jeśli chodzi o OFE, premier zapowiadał na samym początku, że OFE to rozwiązanie w kolejnym kroku. Wiem, że byłoby to pożądane w ramach całości, nie mniej jednak jesteśmy dziś w takim momencie, że ustawa o PPK była przed chwilą podpisana. Kwestia OFE to drugi krok, nad którym się zastanawiamy i myślimy" - powiedziała.

Zapytana, czy propozycja dot. OFE pojawi się jeszcze w tej kadencji minister finansów odpowiedziała: "Myślę, że w przyszłym roku pojawi się propozycja dot. OFE".

PPK czy IKZE – co wybrać, skoro masz wybór

Od połowy 2019 roku kilka milionów zatrudnionych Polaków zostanie automatycznie zapisanych do Pracowniczych Planów Kapitałowych. O PPK powiedziano i napisano już wiele. Ale niewiele uwagi poświęca się alternatywie – czyli wehikułowi podatkowemu IKZE.

(PAP Biznes)

pat/ tus/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
trybuch
PiS zabierze resztę kasy z OFE bo pieniądze pójdą na narodowo-patriotyczne kopalnie węgla kamiennego.
jendreka
OFE już na zawsze pozostanie raną trudna do zagojenia. I to co stworzyli teraz jak OFE ogranicza do mają dyspozycyjność pieniądza przez jego właściciela. Niby właściciel a, bo tak czy tak państwo postarali się by położyć na tych pieniądzach łapę.

Powiązane: Rząd majstruje przy emeryturach

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki