REKLAMA

Czarnobylska premiera na NewConnect. Kurs Farm 51 w dół

2019-10-17 13:20
publikacja
2019-10-17 13:20

W środę miała miejsce premiera wczesnego dostępu do gry „Chernobylite” na platformę Steam. Notowania jej producenta - gliwickiego studia The Farm 51 - na czwartkowej sesji spadają.

fot. / / Farm51

Momentami nawet o przeszło 10 proc. taniały dziś akcje The Farm 51, wczesnym popołudniem kurs ustabilizował się jednak na poziomie 3-4 proc. pod kreską. Akcje spółki są tym samym najtańsze od przeszło miesiąca, choć warto zauważyć, że wcześniej, między sierpniem a wrześniem, zaliczyły rajd w górę o ponad 50 proc.

Dzisiejsze spadki zbiegają się z premierą wczesnego dostępu do gry „Chernobylite” na platformę Steam. Pełna wersja ma ukazać się dopiero w drugiej połowie 2020 roku, jednak już teraz chętni gracze mogą pograć w dopracowywaną wersję oraz zgłosić swoje zastrzeżenia i usprawnić produkt przed prawdziwą premierą.

To zresztą nie pierwsza tego typu współpraca przy „Chernobylite”, we wrześniu ruszyły testy alfa dostępne wyłącznie dla wspierających grę na Kickstarterze. Deweloperzy mają nadzieję, że dzięki opiniom graczy i interakcji z jej społecznością na każdym etapie produkcji kolejny raz pokierują dalszy rozwój gry we właściwym kierunku – zamknięta alfa oraz Early Access mają za zadanie pomóc w jak najlepszym ukształtowaniu finalnej wersji. 

fot. / / Bankier.pl

- „Chernobylite” to gra komputerowa z gatunku survival-horror, której akcja toczy się w czarnobylskiej Strefie Wykluczenia. Spisek, horror, przetrwanie, miłość i obsesja - to wszystko w formie nieliniowej, interaktywnej opowieści, igrającej z pojęciami prawdy i kłamstwa, rzeczywistości i fikcji, nauki i fantazji - opisuje produkt spółka.

Póki co brak profesjonalnych recenzji, te od graczy nie są jednak najgorsze. Na serwisie metacritiics średnia z 16 ocen to 8,2/10. - Piękna grafika, udźwiękowienie tworzy zaś świetny klimat - napisał jeden z graczy. W ocenach przeważają właśnie pochwały dla grafiki i atmosfery, nie brakuje jednak punktowania niedociągnięć. 

O ile 16 ocen z metacritics można uznać za mało wymierną bazę, o tym na Steamie gra zebrała już 197 opinii. Znów wychwalana jest grafika, wielu graczy zwraca jednak uwagę na problemy techniczne. Niektórzy zwracają nawet uwagę, że przy obecnych parametrach technicznych gra jest dla nich w zasadzie niegrywalna. Warto dodać, że podobne problemy spółka miała z poprzednią grą - "World War 3". Rozczarowani to jednak zdecydowana mniejszość, 76 proc. to oceny pozytywne. Należy także pamiętać, że wciąż mowa jest o early access i gra powinna zostać dopracowana do momentu właściwej premiery.

Póki co „Chernobylite” znajduje się na szóstym miejscu globalnych bestsellerów Steam. W promocji Farmowi pomógł nieco sukces wyprodukowanego przez HBO serialu "Czarnobyl". Samo dobre wstrzelenie się z tematem to jednak połowa sukcesu, gra, by osiągnęła sukces, musi być po prostu dobra. Pracownicy Farm 51 powinni teraz skupić się na napływających uwagach dotyczących obecnej wersji gry i postarać się dopracować ją przed pełną premierą. Potencjał bowiem, jak pokazują komentarze, jest duży.

Adam Torchała

Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
kawalek5
Słabizna,tak nie powinno być.. no ale cóż
gornikspekulant
A od wczoraj na 1 stronie na steamie i po weekendzie zwrot kosztów....
armingg
jakich kosztow jak to bylo zasponsorowane kickstarterem :)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki