REKLAMA

Czarnek: Będziemy rozwijać szkolnictwo w klasach mundurowych

2021-09-20 17:36
publikacja
2021-09-20 17:36

Są już gotowe programy pilotażowe pomagające rozwijać szkolnictwo w klasach mundurowych. Chcielibyśmy zacząć od województwa małopolskiego – powiedział minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek podczas konferencji prasowej w Tomaszowie Mazowieckim.

Czarnek: Będziemy rozwijać szkolnictwo w klasach mundurowych
Czarnek: Będziemy rozwijać szkolnictwo w klasach mundurowych
fot. Mateusz Włodarczyk / / FORUM

Minister edukacji odwiedził w poniedziałek kilka placówek oświatowych regionu łódzkiego – był w Piotrkowie, gdzie otworzył małe centrum nauki pozaszkolnej i w Tomaszowie Mazowieckim, m.in. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki.

Po spotkaniu z młodzieżą i nauczycielami oraz z samorządowcami podczas konferencji prasowej w ZSP minister Czarnek podkreślił wagę rozwoju szkolnictwa w klasach mundurowych.

"Jeśli młodzi ludzie widzą się w mundurach, aby w ten sposób służyć Polsce, to tym lepiej. Na pewno będziemy rozwijać szkolnictwo w klasach mundurowych" – zaznaczył.

"Są już pewne plany w tym zakresie, czyli tzw. programy pilotażowe. Chcielibyśmy zacząć od województwa małopolskiego" – poinformował minister.

"Klasy mundurowe to jest niesłychanie ważny segment edukacji" – podkreślił marszałek senior Sejmu i były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. "To oczywiście dotyczy nie tylko klas mundurowych żołnierskich, ale też policji oraz straży pożarnej. Tych wszystkich służb, które gwarantują bezpieczeństwo państwa" – argumentował.

Na zakończenie wizyty w południowo-wschodniej części woj. łódzkiego minister edukacji i nauki, posłowie z regionu i samorządowcy odwiedzili dwie katolickie szkoły: im. Niepokalanego Serca NMP Królowej Polski i im. św. ojca Pio w Tomaszowie Mazowieckim. (PAP)

Autor: Hubert Bekrycht

hub/ joz/

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Edukacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki