Chrzanowski próbował uzyskać dostęp do akt afery taśmowej

2019-03-27 07:10
publikacja
2019-03-27 07:10

Przed wybuchem "afery KNF" ówczesny szef komisji Marek Chrzanowski próbował uzyskać z prokuratury dostęp do akt afery taśmowej - wynika z informacji "Gazety Wyborczej", o których dziennik pisze w środę.

/ FORUM

"Wyborcza", powołując się źródła w Komisji Nadzoru Finansowego, podaje, że powodem, dla którego Chrzanowski mógł być zainteresowany treścią nagrań, miała być "tocząca się w KNF procedura dotycząca rękojmi inwestora". Według dziennika "jednocześnie wiadomo, że co najmniej od 28 marca do 13 listopada 2018 r. Chrzanowski zaciskał wokół (Leszka) Czarneckiego pętlę".

Jak zapewnia dziennik, informację o tym, że Chrzanowski chciał uzyskać dostęp do nagrań, potwierdzono w kilku źródłach. "Nagrania były w prokuraturze Warszawa-Praga, która prowadziła śledztwo w sprawie afery taśmowej" - przypomina.

Według "GW" Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga "nie zaprzeczyła, że KNF wnioskowała o dostęp do podsłuchów Czarneckiego". "Poinformowała nas, że akta główne oraz podręczne śledztwa dotyczącego afery taśmowej +znajdują się poza siedzibą tutejszej jednostki+. Czyli w sądzie, w którym toczyła się sprawa przeciwko (Markowi) Falencie" - podaje gazeta.

W ocenie dziennika prokuratura "nie wprost potwierdza" nawet, że "śledczy z Katowic interesują się wątkiem +zbierania haków+ na Czarneckiego".

"Pisma kierowane przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego do tutejszej jednostki w związku ze śledztwem w sprawie afery taśmowej oraz udzielona na nie odpowiedź pozostają w ścisłym związku z odrębnym śledztwem prowadzonym aktualnie przez inną jednostkę prokuratury. Tym samym, mając na uwadze interes toczącego się postępowania, nie jest możliwe udzielenie odpowiedzi na zadane pytania" - powiedział "GW" rzecznik PO Warszawa-Praga prok. Marcin Saduś.(PAP)

agzi/ pch/

Źródło:PAP
Tematy
Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Komentarze (7)

dodaj komentarz
karbinadel
Te informacje mu się po prostu należały. To wszak szczery patriota i wybitny fachowiec
innowierca
Najgorzej jak czliwiek mysli , ze moze wszystko , jestem nietykalny , to ja zmieniam swiat , jestem wybrancem , to ja rozdaje karty ........a tu PSTRYK i stary lis , stara wyga zagrywek pokazal chlopcu jaki jest wszechmogacy.Z samego szczytu sturlal sie prosto na wysypisko.
Samo zycie.
specjalnie_zarejstrowany1
Nie wiem czy tak sie sturlal. Napisze ksiazke, bedzie dawal wyklady i wyjdzie na swoje. Tacy "chlopcy" jak on spadaja na 4 lapy. Nie zdziwie sie jak go jakis Goldman Sachs albo Citi Group zatrudni.
grzegorzkubik
Tymczasem w telewizji mówią o aferze Getback i obligacjach Getbacka sprzedawanych w Idea Banku a Idea Bank jest bankiem Czarneckiego.
ertyy odpowiada wektorwg
Że co?

Jednym z głównych zarzutów przeciwko Idea Bankowi jest właśnie to, że robili to bez(!) zgody/uprawnień KNF.

Stworzyli razem z GetBackiem i PDM oraz MDM taki system w którym robili setki emisji prywatnych zamiast emisji publicznych (gdzie prospekt jest sprawdzany przez KNF). A sam Idea Bank nie miał
Że co?

Jednym z głównych zarzutów przeciwko Idea Bankowi jest właśnie to, że robili to bez(!) zgody/uprawnień KNF.

Stworzyli razem z GetBackiem i PDM oraz MDM taki system w którym robili setki emisji prywatnych zamiast emisji publicznych (gdzie prospekt jest sprawdzany przez KNF). A sam Idea Bank nie miał uprawnień od KNF do oferowania i doradzania, a mimo to faktycznie to robił. Za to został wpisany na listę ostrzeżeń publicznych, a dwaj byli prezesi banku zostali zatrzymani przez CBA.

Powiązane: Leszek Czarnecki oskarża szefa KNF

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki