Sukces gry wydanej przez 11 bit studios

2019-09-06 16:20
publikacja
2019-09-06 16:20

Gra "Children of Morta" zwróciła się już w pierwszych dniach sprzedaży - poinformowało 11 bit studios. Notowana na GPW spółka była wydawcą tego tytułu.

"Children of Morta", gra od 11 bit studios, już się zwróciła / 11bit

- Zarząd 11 bit studios SA informuje, że przychody ze sprzedaży gry „Children of Morta”, której premiera w wersji na komputery PC miała miejsce 3 września 2019 roku o godz. 15.00, przekroczyły z istotną nawiązką nakłady poniesione przez spółkę na stworzenie i wydanie tego tytułu - poinformowano w komunikacie z 5 września 2019 roku. Szczegółowych liczb póki co jednak spółka nie pokazała.

Tytuł "Children of Morta" to dzieło niezależnego studia Dead Mage, giełdowy 11 bit odpowiadał jednak za wydanie i promocję tytułu. Gra zebrała bardzo dobre recenzje, ocena na podstawie 21 recenzji stworzonych przez krytyków i zebranych przez portal metacritics sięga 85/100 punktów. Ocena użytkowników jest jeszcze wyższa, daje bowiem grze 9,2/10. Także na Steamie 81 proc. recenzji jest pozytywnych. Grę na tej platformie sprzedawano po 22 dolary. Niestety, obecnie spadła ona już z pierwszej strony globalnych bestsellerów, cel jednak został osiągnięty - koszty zwróciły się z nawiązką.

Sukcesu na wykresie spółki jednak nie widać / Bankier.pl

Dodatkowo to nie koniec wpływów z "Children of Morta", gra debiutowała ledwie 3 września, wciąż jest więc nowością. Potem zaś zainteresowanie graczy będzie można przyciągać promocjami. Zadanie będzie tym łatwiejsze, że - jak pokazują oceny - gra jest rzeczywiście dobrze zrobiona. Dodatkowo wspominana premiera miała miejsce tylko na PC. 15 października w grę będą mogli zagrać posiadacze PS4, Xboksa oraz Switcha. Kolejna premiera to zaś nowa okazja do zarobku.

"Children of Morta" to nawiązująca do stylistyki retro produkcja, której gatunek przez ekspertów określany bywa słowem "roguelike". To miano przypada specyficznym grom RPG, które nawiązują do gry "Rogue". Tytułowa Morta to góra, której od wieków broni rodzina Bergsonów. Niestety, z powodu skażenia źródła życia okoliczne istoty zmieniają się w krwiożercze potwory. Zadaniem gracza jest poprowadzić członków rodziny tak, by opanować chaos.

 - Strażnicy Morty muszą się sprzeciwić pradawnemu złu, jakie stanowi szerzące się w całej krainie Zepsucie. Lecz to nie jest historia o ratowaniu świata. To historia o bohaterskiej rodzinie, która trzyma się razem w obliczu pożerającej wszystko ciemności - czytamy w opisie gry na Steamie. 

Adam Torchała

Źródło:
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (3)

dodaj komentarz
szlachta-nie-pracuje
grafika 2d jak w latach 80

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki