Ceny ropy w USA w dół, bo w OPEC jest podział, a inni też się nie zgadzają

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają o ponad 1 proc. po zniżce w piątek o ponad 2 procent. To reakcja na brak zgody w OPEC w sprawie cięcia dostaw ropy. Również producenci ropy spoza kartelu nic pozytywnego dla rynków paliw nie deklarują - podają maklerzy.

(ingimage)

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na grudzień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 48,53 USD, po zniżce o 53 centy, czyli 1,1 proc.

Brent w dostawach na grudzień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie tanieje o 42 centy, czyli 0,8 proc., do 49,29 USD za baryłkę.

W Wiedniu w piątek obradował komitet Organizacji Państw Eksporterów Ropy Naftowej (OPEC), aby ustalić kwoty zmniejszenia produkcji dla członków kartelu. OPEC zakończył to posiedzenie nie osiągając żadnego porozumienia.

W sobotę zebrali się przedstawiciele OPEC i innych dostawców ropy, w tym Rosji, a także Brazylii. To spotkanie też zakończyło się "niczym" - poinformował minister ropy i gazu Brazylii Marcio Felix.

"Te spotkania dowodzą, że jest mało prawdopodobne, aby osiągnięto porozumienie w sprawie cięcia produkcji ropy" - mówi Ric Spooner, główny analityk rynku w CMC Markets w Sydney.

"Ceny ropy już przeszły małą korektę, ale nie byłbym zdziwiony, gdyby notowania spadły do 47 dolarów" - dodaje.

W piątek ropa na NYMEX w Nowym Jorku staniała o 1,02 USD, czyli 2,1 proc. 48,70 USD za baryłkę.

W kończącym się październiku ceny ropy w USA wzrosły o 0,6 proc. Będzie to już 3. z kolei miesiąc ze wzrostem cen ropy. (PAP)

aj/ asa/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Michał_

Słowo kartel juz samo dużo mówi oni niczym kartele narkotykowe się zachowują wykańczaja się na wzajem kłamstwem i cfaniactwem a kartele narkotykowe bronią to ich różni

! Odpowiedz
0 0 ~CCCCC

JEST TO ZUPEŁNA BZDURA CO TU PISZĄ ŻADNE ZAMRAŻNIE PRODUKCJI ROPY W ROSJI CZY ARABII CZY GDZIEKOLWIEK INDZIEJ NIE MA SENSU

! Odpowiedz
0 0 ~dyzio

Wow przecież na co 2 OPEC nie dogaduja sie o to im chodzi i ropa dzięki temu buja się między 40 a 50 ha ha

! Odpowiedz
4 3 ~przeciwnik_PiS

Proszę zwrócić się do swojego szefa Tow. Jarosława PREZESA KC PiS, niech okaże się prawdziwym facetem z jajami i każe publicznie odtworzyć treści rozmów sekunda po sekundzie ze swoim bratem, które odbył w trakcie tego tragicznego lotu do SMOLEŃSKA !!!
Niech tez opowie o swojej roli w zaplanowaniu tej feralnej wyprawy na groby ofiar mordu KATYŃSKIEGO. Niech powie, że to była gra polityczna związana ze zbliżającą się kampaniom wyborczą, a nie prawdziwy uczciwy PATRIOTYZM !!!
Niech się przyzna do swojej roli w tym wszystkim, niech przestanie dalej grać na LUDZKIEJ TRAGEDII !!!
Niech Prezio Jarosław KACZYŃSKI - upubliczni treści przeprowadzonych rozmów telefonicznych w trakcie lotu do SMOLEŃSKA ze swoim bratem Sp. Lechem KACZYŃSKIM.
To będzie chwila PRAWDZY !!!!
Dlaczego ukrywana jest treść tej rozmowy ????
A może MACIEREWICZ "MISTRAL" zna treść tych rozmów i dlatego bezkarnie sobie hasa, bo I Prezes KC PiS Jarosław Polskę ZBAW trzymany jest w szachu ???
Jarosławie KACZYŃSKI - jesteś "prawym" i "sprawiedliwym" - "uczciwym" człowiekiem - oto chwila prawdy dla CIEBIE - UPUBLICZNIJ TREŚĆ ROZMÓW !!!
Jeżeli tego nie uczynisz - jesteś WIELKIM ale KŁAMCĄ i MANIPULATOREM !!!
demos
Troliki - do pracy - bo temat jest bardzo trudny dla waszego MOCODAWCY ze "srebrnikami".

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 5 ~niepelnosprawny_org

jednym słowem upadek ropy....

! Odpowiedz
1 2 ~gaga

No tylko to może się skończyć głębokim kryzysem dla niektórych państw które funkcjonują dzięki ropie. A takie państwo jak uczy historia jeśli ma odpowiedni arsenał oraz radykalnego przywódcę którego poprą zdesperowani ludzie to może zechcieć zrobić jakąś małą wojenkę w słabszych najlepiej sąsiednich państewkach. Żeby się niedługo nie okazało że jakiś np polski odrzutowiec sterowany rzekomo przez polskich ekstremistów walnął w Triumph Palace. A może będziemy na tyle głupi że sami zaczniemy wojnę o "wrak".

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 0 ~KKKKKK odpowiada ~gaga

NO PO SPADKU CEN ROPY BUDZET USA MA PROBLEMY ZGADZAM SIE

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
ROPA -1,50% 25,55
2020-04-01 08:03:00
ZŁOTO 0,55% 1 599,85
2020-04-01 08:03:00
MIEDŹ -2,00% 4 828,75
2020-04-01 08:03:00
SREBRO -0,28% 14,12
2020-04-01 08:03:00
PLATYNA 0,04% 722,20
2020-04-01 08:03:00

Znajdź profil