Ceny prądu - w tych miejscach warto zmienić sprzedawcę

Ceny prądu to temat, który w tym roku rozpala wyjątkowe emocje. W czasie fali upałów warto chłodnym okiem spojrzeć na ceny w poszczególnych miastach.

Jak wynika z czerwcowego raportu Rachuneo, różnica w rachunkach za prąd w skali roku wynieść kilkanaście procent. Wśród dużych miast najwyższe ceny odnotowano w Gdańsku, Koszalinie i Olsztynie, zaś najniższe w Zielonej Górze, Szczecinie, Poznaniu i Bydgoszczy.

Chociaż Polska pozostaje mocno podzielona między „energetyczne księstwa” tworzone przez kontrolowane przez skarb państwa spółki, to od 2007 r. Polacy mają możliwość zmiany dostawcy prądu. Z wyliczeń Rachuneo wynika, że taki ruch byłby opłacalny np. w Katowicach, Gliwicach czy Warszawie. W modelowym scenariuszu zużycia 2400 kWh rocznie w taryfie G11 (jedna stawka przez całą dobę), na Górnym Śląsku zmiana z Tauronu na PGE przyniesie ok. 91 zł oszczędności w skali roku.

Z kolei w Warszawie skorzystanie z usług należącej do PGE marki Lumi oszczędność może wynieść 108 zł rocznie. Tym niemniej w większości województw wciąż najtańsi są dominujący na ich terenie dostawcy.

MZ

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne