CBA zatrzymało dwie z sześciu osób podejrzewanych o ustawienie przetargów w Rydze

Centralne Biuro Antykorupcyjne w międzynarodowej akcji zatrzymało dwie osoby z Polski podejrzewane o ustawianie przetargów na autobusy i trolejbusy w Rydze (Łotwa) - dowiedziała się w środę PAP. Na Łotwie zatrzymano kolejne cztery osoby.

(CBA)


Zatrzymani przez CBA w akcji pod Poznaniem, to członek zarządu producenta pojazdów komunikacji miejskiej i - podczas działań w Warszawie - jeden z dyrektorów handlowych tej firmy - wynika z ustaleń PAP (pod Poznaniem swoją siedzibę ma firma Solaris - przyp. Bankier.pl).

800 tys. zł łapówki miało trafić do Rygi za ustawienie przetargów na transport miejski w latach 2013-16 - w sumie na blisko 200 autobusów i trolejbusów dla stolicy Łotwy.

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził, że we wspólnej akcji z łotewską służbą KNAB uczestniczyli agenci białostockiej delegatury CBA. "W sumie zatrzymano sześć osób - na Łotwie to m.in. odpowiedzialny za przetargi dyrektor ryskiej spółki komunikacyjnej oraz osoby pomagające w ukryciu pieniędzy z łapówki" - powiedział PAP Kaczorek.

Przeszukano biura zatrzymanych w siedzibie polskiej firmy oraz miejsca zamieszkania zatrzymanych osób. Do przeszukań doszło także na terenie Łotwy. Zatrzymani w Polsce trafią do nadzorującej śledztwo Prokuratury Regionalnej w Poznaniu. (PAP)

autor: Aleksander Główczewski

ago/ mrr/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
10 11 madarot

Dobrej zmianie nie udało się przejąć Solarisa, bo Olszewscy w porę sprzedali firmę, ale ''dobra zmiana'' msci się do końca

! Odpowiedz
5 8 wektorwg

Sabotaż

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,2% II 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 6,9% II 2019

Znajdź profil