REKLAMA

Bułgaria: Ambasada USA ostrzega przed możliwym zamachem w Sofii

2016-03-24 09:52
publikacja
2016-03-24 09:52

Amerykańska ambasada w Bułgarii ostrzegła obywateli Stanów Zjednoczonych, by unikali dużego węzła komunikacyjnego w Sofii z powodu groźby zamachu na jeden lub wiele miejskich autobusów.

Bułgaria: Ambasada USA ostrzega przed możliwym zamachem w Sofii / YAY Foto

"Ambasada USA otrzymała informację o możliwym zagrożeniu nieokreślonej linii autobusowej lub linii autobusowych w okolicach hotelu Pliska" - głosi komunikat ambasady zamieszczony w środę wieczorem na Facebooku. Zaleca się w nim unikanie tej części bułgarskiej stolicy.

Rzeczniczka ambasady potwierdziła autentyczność komunikatu, ale nie podała żadnych dalszych szczegółów twierdząc, że ambasada nie komentuje trwających dochodzeń.

Ministerstwo spraw wewnętrznych Bułgarii podało, że nie ma wiarygodnych informacji o niebezpieczeństwie grożącym mieszkańcom w okolicach hotelu Pliska, ale mer Sofii Jordanka Fandakowa ogłosiła, że wzmocniono tam obecność policji.

Reuters pisze, że przejeżdżające tamtędy autobusy kursują zgodnie z rozkładem.

Po wtorkowych zamachach terrorystycznych w Brukseli nadzwyczajne środki bezpieczeństwa podjęto na lotniskach i dworcach w całej Bułgarii oraz w sofijskim metrze. (PAP)

kot/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~ed
Chyba USA chce troche dokopac Bulgarom

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki