REKLAMA
PIT 2023

Brytyjczycy mają długi. 30 proc. zalegało w tym roku ze spłatą zadłużenia

2023-11-06 21:20
publikacja
2023-11-06 21:20

Ponad 16 mln mieszkańców Wielkiej Brytanii, czyli 30 proc. dorosłej populacji kraju, zalegało w tym roku z opłacaniem rachunków lub spłatą jakiegoś zadłużenia, przy czym 2 mln z nich taka sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy - wynika z opublikowanego w poniedziałek badania.

Brytyjczycy mają długi. 30 proc. zalegało w tym roku ze spłatą zadłużenia
Brytyjczycy mają długi. 30 proc. zalegało w tym roku ze spłatą zadłużenia
fot. Rebecca_Vale / / Shutterstock

Najczęstszym rodzajem nieuregulowanych płatności jest zadłużenie na karcie kredytowej - 11 proc. badanych, następnie - opłaty za media (10 proc.), podatek lokalny (10 proc.) oraz zadłużenie na rachunku bieżącym lub pożyczki (8 proc.). Jedna na 20 osób nie zapłaciła czynszu za wynajem (5 proc.), a niemal tyle samo - rat kredytu hipotecznego (4 proc.).

Wśród osób, które zalegały z płatnościami przed 2023 r., najczęstszej miało to miejsce w przypadku opłat za media (28 proc.), zadłużenia na kartach kredytowych (27 proc.), podatku lokalnego (25 proc.), zadłużenia na rachunku bieżącym lub pożyczek (23 proc.). Z opłatami za wynajem i spłata kredytu hipotecznego zalegało po 14 proc.

Badanie na próbie 3016 dorosłych mieszkańcach kraju przeprowadziła finansowana przez ministerstwo pracy i emerytur agencja Money and Pensions Service, której zadaniem jest doradztwo finansowe dla obywateli, w szczególności w związku z zadłużeniem.

Wynika z niego także, że 62 proc. osób, mających problemy ze spłatą zadłużenia, jest gotowe porozmawiać z wierzycielami w sprawie bardziej elastycznej spłaty, lub zwrócić się o pomoc gdzie indziej, ale 15 proc. nie zrobiłaby nic, co grozi wpadnięciem w spiralę zadłużenia.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP)

bjn/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Komentarze (3)

dodaj komentarz
watek2
To nieważne gdzie są długi. Najbardziej to szkoda w tym wszytkim przedsiębiorców, którzy zaufali a teraz muszą walczyć o swoje. Takie sprawy trzeba przekazywać do skutecznej windykacji np. kaczmarski inkasso i czekać na pozytywny rezultat.
infinityhost
Rolnicy w UK mają metody, np. zatrudniają człowieka do pracy i wynajmują mu pole biwakowe na którym może postawić swój kamper mieszkalny. Mają smykałkę do biznesu. Na YouTube ludzie piszą wszystko, wystarczy poczytać.
infinityhost
To tam się uczy przyszła minister finansów Polski córka byłego ministra finansów Rostowskiego? Dobrze ją tam nauczą?

Powiązane: Wielka Brytania

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki