REKLAMA
WEBINAR

Birkenstock chce zbudować fabrykę w parku przemysłowym Berlin-Szczecin

2021-12-17 22:35
publikacja
2021-12-17 22:35

Grupa Birkenstock chce produkować sandały w Pasewalku, blisko granicy z Polską. Firma rozważa zbudowanie fabryki za 50 mln euro w parku przemysłowym Berlin-Szczecin, mowa jest nawet o 1000 nowych miejsc pracy. Produkcja miałaby ruszyć w 2023 roku.

Birkenstock chce zbudować fabrykę w parku przemysłowym Berlin-Szczecin
Birkenstock chce zbudować fabrykę w parku przemysłowym Berlin-Szczecin
fot. Cineberg / / Shutterstock

Zakład miałby powstać w parku przemysłowym Berlin-Szczecin do wiosny 2023 roku - na 120 tys. metrów kwadratowych. Początkowo miałoby tam pracować około 400 osób, później nawet do 1000 - informuje w piątek portal NDR.

Firma poinformowała jednak, że inwestycja jest uzależniona od spełnienia pewnych warunków, "takich jak dostępność niezbędnych pozwoleń budowlanych i kontroli emisji". W związku z tym kontynuuje na razie rozmowy w sprawie innej potencjalnej lokalizacji.

Wcześniej sprawdzonych zostało 60 lokalizacji. Pasewalk doceniono za bliskość autostrad 11 i 20 oraz połączenie kolejowe. Poza tym na terenie parku przemysłowego jest dużo miejsca. Premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego Manuela Schwesig uważa plany firmy za sukces polityki przyciągania inwestycji do regionu. Pasewalk jest "dumny i szczęśliwy, że globalna marka lifestyle'owa, taka jak Birkenstock" chce się tutaj osiedlić - powiedziała burmistrz miasta Sandra Nachtweih.

Park przemysłowy Berlin-Szczecin ma powierzchnię 156 hektarów i oferuje grunty przemysłowe w cenie 6 euro za metr kwadratowy. Na swojej stronie internetowej reklamuje się jako "Brama do Europy - i znacznie więcej". Park "oferuje doskonały potencjał rozwoju gospodarczego pomiędzy dwoma metropoliami Berlinem i Szczecinem", a Pasewalk "jako część metropolitalnego regionu Szczecina jest szczególnie atrakcyjny dla firm z południowych i zachodnich Niemiec, ale także z Polski".

Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)

bml/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne dobrych ofert.

MINI pełne dobrych ofert.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
darius19
trzymamy kciuki. Szkoda ze nie po naszej stronie. Ale moze to i dobrze - bo pensje wyzsze a ze Szczecina - bliziutenko.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki